Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol informálódhatnék a rókatar...

Hol informálódhatnék a rókatartásról?

Figyelt kérdés

A későbbiekben szeretnék majd rókát tartani, viszont az a probléma hogy ebben a témában a minimálisnál is kevesebb információt találok. Jópár weboldalon elolvashatom a szóról szóra megegyező írást, miszerint állattartási engedély kell hozzá az önkormányzattól és igazolás az állat eredetéről. Én mindezt értem, de ezek csak a jogi dolgok bármi kézzelfogható infó nélkül. Például az állat beszerzése hogyan és miként működik, kit kell keresnem ezügyben, milyen anyagi vonzatai vannak ennek? Az önkormányzat mi szerint szabályozza hogy milyen engedélyt ad ki kinek?

Ha valaki tud olyan információforrást ahol ezekre és hasonló kérdésekre választ kaphatok, vagy van tapasztalata rókatartással kapcsolatban akkor kérem segítsen tájékozódni.



2020. ápr. 12. 16:59
 1/5 anonim válasza:
47%
Sajnos nem tudok konkrét választ adni. Viszont mivel ön azt írta hogy az önkormányzattól kell engedély, így elképzelhető hogy ők fel tudnak vilagosítani a kérdései egy részéről. Az sem kizárt hogy lesz annyi infója hogy onnantól tudni fogja honnan tájékozódjon tovább önállóan. Anyagi vonzatokról, beszerzésről, stb... Ez csak egy felmerulő gondolat.
2020. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állattartási engedélynél biztos lehetsz, hogy az egyik feltétel, hogy legyen végzettséged és több éves tapasztalatod vadállat tartásában vagy velük való munkában. Ha ez nincs, eleve felejtős.
2020. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Roka nem haziallat. Mit kezdenel vele? Nezegetned? Nem jobb neki az erdoben?
2020. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vadkaland című YouTube csatornát ajánlom sok szeretettel, ott MINDENről szó esik a rókatartás kapcsán. Egy-két videó után eldöntheted, hogy ezt te megtudod-e adni és megéri-e neked.


Én is szerettem volna rókát, aztán megnéztem a videóit és rájöttem, hogy nem egyezik az elképzeléseimmel és jobb így mindenkinek. Szerintem ez iszonyat hasznos volt.

2020. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hmfidodido válasza:
100%
Én, miután meghozták a rókáimat, csináltam egy facebook csoportot, hogy a többi rókarulajdonos is elmondhassa a véleményét, tapasztalatait, mert valóban nagyon kevés információ van róla a neten. Szöszi róka kalandjai valóban cukik a youtube-on, de az egy db róka... nálam a kettő közt is olyan különbségek vannak, hogy nem mernék általánosítani, és néztem a pasi videóját amiben azt mondja, rókát csak az tarthat aki vadásztól kapja, hát ez sem igaz, mert az enyémek tenyésztőtől vannak, és nem engedélykötelesek. Szóval szerintem attól, hogy valaki egy rókát tart, még nem ismeri mindet és nem általánosíthat.
2020. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!