Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Etessem az ozgidat ejszaka?

Etessem az ozgidat ejszaka?

Figyelt kérdés
Elhullott anyja mellett talaltunk az udvarunk feletti erdoben egy par napos kis ozet. 1 napon keresztul hallottuk a sirast majd mikor megneztuk mi az o fekudt anyja mellett, hazahoztuk. Harom orankent etetem de nem tudom etessem-e meg ejszaka is. Nem lesz tole baja?

2020. máj. 1. 00:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán tudod mivel kell etetni? Fel kellett volna hívnod a helyi erdészetet, de most sem késő.
2020. máj. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, frissen fejt kecsketejjel etetem mar erosebb mint amikor elhoztam. Mar tud jarni, kivancsiskodik, kovet engem. Nem ez az elso, hogy "cumival" nevelek fel allatot (bar o az elso ozike). Viszont allatonkent valtozo, hogy kell-e ejszaka is etetni, ezert vagyok tanacstalan.
2020. máj. 1. 02:23
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a gond, hogy szabadon már soha nem lehet engedni, mert nem élné túl. Az lenne a legjobb ha felvennéd a kapcsolatot pár vadasparkkal hátha az egyik betudja fogadni, ott jobb helye lenne.
2020. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Keress fel szakembert, vadasparkot. NEM tarthatod meg! Majd ők gondoskodnak róla, felnevelik, elhelyezik
2020. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Én is azt mondom, hogy vidd el vadasparkba. Az egyik munkatársam felnevelt egy őzet, amikor ivarérett lett már nem lehetett a portán tartani, vágyott a többiekhez, agresszív lett, végül szabadon engedték. Veszélyes is lehet, akármilyen cuki most.
2020. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Amennyire cuki most, annyira veszélyes lesz később! Kizárólag engedéllyel lehet tartani, törvénybe ütköző, amot csinálsz. Szóval fogd a telefont és hívd fel a vadasparkokat, hogy most találtad mert csúnyán megbüntetnek, ha kiderül, hogy már egy ideje nálad van. Nem játék, sosem lesz olyan szelíd, rád fog támadni később.
2020. máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a rengeteg hasznos valaszt amit a kerdesemre kaptam. (0)
2020. máj. 1. 10:30
 8/19 drfauna ***** válasza:
3%
Szerintem hogyha különösen érdeklődik a cumi iránt (mert már biztos tudja, hogy abból jön az étel), akkor etetsd meg. De ha egyszer látod, hogy elalszik, és nem ébred fel magától enni, akkor hagyd, mert az állatoknál ugyan nem tudom, hogy működik, de az embereknél esti alvás közben leállnak az ezt szabályozó hormonok és enzimek. Szóval hogyha látod, hogy követeli a cumit, etetsd meg, mert a kisbabák is jó ideig akár az éjszaka közepén felkelnek enni.
2020. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Most mit vársz???

Nem értesz hozzá, nálad nincs jó helye akár tetszik akár nem!!

Én úgy látom sok segítséget kaptál, csak meg kéne fogadni...

Add oda egy vadasparknak ott megfelelően fel fogják nevelni és fajtársakkal együtt élhet.

2020. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 drfauna ***** válasza:
24%
Ja, és a többieknek írom, hogy a kérdés feltevője biztos gondoskodik majd az őzike elhelyezéséről, de addig is ugyebár ne haljon éhen! Arra válaszoljatok, ami a kérdés! És mindenféle részlet tudása nélkül ne kezdjetek már el utálkozni! Például aki azt írta, hogy "törvénybe ütköző, amit csinálsz", hát képzeld, a kis őzikét az erdőben megehette volna valami, például egy róka. Szóval ez egy nagyon szép dolog, hogy megmentették, és majd rendesen elhelyezik! És biztos vagyok benne, hogy a többségetek nem is tudja, hogy mi a törvény, csak látják, hogy az előttük író ezt írta, és akkor ti is írtatok egy ilyen jellegű hozzászólást, hogy okosnak tűnjetek! Szégyelljétek magatokat!
2020. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!