Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen engedély szükséges...

Milyen engedély szükséges ahoz ha vadfácánra szeretnék vadászni?

Figyelt kérdés

Mondjuk nyaranta egyszer kétszer kb 1v2 állatra gondoltam.

Ha kell hozzá engedély az mennyibe kerülne?(légpuskával gondoltam)


2020. máj. 13. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez engedély? Én simán lepuffantom, és megy a levesbe.
2020. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Rendesen le kell tenni hozzá a vadászvizsgát (elmélet+gyakorlat), utána vadásztársaságnál jegyet váltani. Ha anélkül lövöldözöl az orvvadászat.
2020. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Viszonylag ellenőrizgetik az ilyesmit a természetvédelmi őrök, vadászok, erdészek. Egyszer jártam meg, hogy leparkoltam egy földúton, ahol a franc sem jár, legalábbis én azt hittem. Jött egy fazon viszonylag katonás léptekkel, mondta, ha egy kicsit bennebb jövök, az 500000 ft-ba fájt volna, így kevesebb lesz. Mondom nem láttam semmilyen táblát, elnézést, és mivel normálisan reagáltam le, kiegyeztünk abban, hogy figyelmeztet.

Egy dörrenés figyelemfelkeltőbb mint egy autó szerintem, és ha (állat) életet veszélyeztetsz, az magasan többe fog kerülni, mint 500000ft. A helyetekben nem próbálnék szerencsét.

Érdeklődd meg vadászegyesületnél. Nem védett, de megvan szabva, hogy évente hányat ölhetnek meg.

2020. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!