Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tényleg az imádkozó sáska a...

Tényleg az imádkozó sáska a leggyorsabb állat? Nem a gepárd?

Figyelt kérdés
Egy ismeretterjesztő műsorban hallottam... :S
2010. júl. 30. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az hogy gyors? Tág fogalom. A gepárd 110km-es sebességgel tud futni. A sáska nem tud repülni még 30-al se.Nem éppen ismeretterjesztő az ilyen műsor.
2010. júl. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
az állati rekordokban lehetett bár szerintem az evését pontozták mint a futás/repülést
2010. júl. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szerintem van ebben igazság alap, mégpedig :

Úgy gondolhatták hogy a Sáska a saját méretéhez/testsúlyához képest nagyon gyors, ehhez lehetett köze!:D

2010. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

[link]


na hoppá :D


és van madár is :

"Ráadásul a vándorsólyom a világ leggyorsabb madara, lecsapáskor kb. 300 km/h-val repül rá mondjuk a nyuszira a réten."

2010. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

[link]


ez is érdekes....

2010. júl. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"lecsapáskor kb. 300 km/h-val "


Csak egy kőszerű zuhanást ne keverjünk a repüléssel mert nem az.

2010. júl. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az hülye aki a testhosszához méri a sebességet.
2010. júl. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
szárazföldi futó emlős állat a gepárd.De egyébként a rovaroknál a sivatagban élő homoki futrinka a leggyorsabb.Állítólag olyan gyorsan fut,hogy az idegrendszere nem képes felfogni a mellette elhaladó környezetet így gyakran meg kell állnia,hogy tájékozódjon! Tök poén!:D
2010. júl. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
van a leggyorsabb hosszútáv repülő, a leggyorsabb rövidtávrepülő, a legygorsabban zsákmányra lecsapó madár, a leggyorsabb rövidtávfutó(ez a gepárd), a leggyorsabb hosszútávfutó(pl. a strucc), a leggyorsabban reagáló(ez lehet az imádkozó sáska, megmerevedve várja a zsákmányt és amikor lecsap, az gyorsabb mozdulat mint egy puskagolyó becsapódása) és még egy csomó kategória.
2010. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem az állati rekordokban volt, abban a homoki futrinka volt, és ő lett az 1. :D nem tudom már miben volt, de egy férfi ment ovisokhoz, és ott tartott vmi előadást, és ő mondta.
2010. júl. 30. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!