Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Baja lehet a görényemnek egy...

Baja lehet a görényemnek egy nagyobb eséstől?

Figyelt kérdés
5 évesen vettük, 1 hónapja van nálunk, másodszor fürdettük, nagyon megijedt, bevittük a szobába, de nagyon félt.. Kinyitottam az ajtót, kiszaladt é kb 7 lépcsőfoknyit esett. Nem ugy, hogy legurult, hanem csigalépcső félén zuhant, nagyon nem viskedik máshogy, de félek, hogy valami baja lett. Szerintetek?

2020. máj. 25. 15:21
 1/6 anonim válasza:
Nem lesz semmi baja, ezek szívós jószágok.
2020. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem, azért 1,5-2 méter nem semmi, de ugyan úgy eszik, megy... Reméljük minden oké:)
2020. máj. 25. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyeld azért. Mivel kicsi a lábuk nem tudják tompítani az esést, így könnyen megütik a hasukat/mellkasukat, lehet belső vérzésük. Nekem kétszer esett már le a görényem a lépcső legfelső fokai közül (ökörködött a társával) de szerencsére nem lett baja. Az első után viszont elvittem dokihoz, biztos ami biztos alapon, hogy nézzen rá.


Miért fürdetitek? Ha a szaga miatt akkor hagyjátok abba, mert csak rosszabb lesz! Nem kell a görényt fürdetni, kiszárad a bőrük és csak még intenzívebben zsírosodik/szagosodik majd.

2020. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sima
2020. máj. 25. 20:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia. Sima vízben fürdettük, mert a tenyésztő azt mondta, hogy szereti a vizet, beletettük a kádba,ki akart ugrani majd vissza esett, ettől ilyedt meg. Egyébként fura... Kis szaga sincs :) most aludt pár órát most ébredezett. Megettettem, szerintem nem lett baja, csak megijedt,de lehet mi is meglátogatunk egy orvost. :D
2020. máj. 25. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kádban fürdetés helyett próbáld ki inkább azt, hogy egy nagyobb tálba vagy lavórba teszel neki vizet amibe magától belemehet és pocsolhat. Esetleg még műanyag kupakokat is rakhatsz bele, hogy azt halászgassa kifele. Az enyém ezt szereti :) De ha kádba rakom be akkor egyből pánikol.
2020. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!