Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha egészen kicsi korától...

Ha egészen kicsi korától kezdve cumisüvegből etettnek egy vadállatott (oroszlán, leopárd, tigris, jaguár, puma... Stb.), akkor, arra a személyre nem támadna, akaratosan nem ölné meg?

Figyelt kérdés

Jó,most a balesetek nem számítsuk bele, mert balesetetek voltak, vannak, lesznek.


És, csak is arra, az egy embere /személyere gondoltam!!!



Tudom, mindenkinek más a véleménye.


Ui.:Nem tartok ilyet, és nem is tervezem.



#oroszlán #PUMA #leopárd #tigris #jaguár #Nem támadja meg aki felnevelte?
2020. jún. 8. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

A vadállat mindig vadállat marad

Bár eredményesen szelidithetőek de azért a vad ösztön mindig bennük marad igy támadhatnak is esetenként

Egyszer egy cirkuszban az egyik oroszlán fellökte az idomárt, egyből ráugrott a földön fekvő emberre az összes ott lévő oroszlán

Szóval bátornak kell lenni ahhoz ha vadállatokkal akarsz foglalkozni

2020. jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A vadállatoknak az ösztöneik megmaradnak. Nem egyszer fordult elő, hogy gondozóra támadt (pedig tőle kapja az ételt), vagy a hobbiból tartott állat megtámadta a gazdáját. Még kutyáknál is előfordul, hogy gyerekre támadnak (igen, neveltetéstől függ, de akkor is előfordul, különösen egyes, vadabb fajtáknál).

Sosem lehetnél 100%-ig biztos, hogy nem támad meg, akkor se ha születésétől fogva mellette vagy.

2020. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Mi a különbség a ragadozó vadállat, és a ragadozó háziállat között?


A háziállatoknál több ezer éves kontraszelekció alakította a jelenlegi fajtákat. Magyarul, amelyik emberre támadt, azt elpusztították, nem szaporították tovább. (Természetesen voltak pont emberek ellen kitenyésztett harci kutyák, csak itt nem szabad összekeverni az ilyen irányú kiképzést a tenyésztéssel. Mert a szelekcióval a robosztus, nagy test, a bátorság, kitartás volt a fő cél, nem pedig a kezelhetetlen vadság.)


Viszont egy vadállatnál nincs ilyen szelekció. Az embert prédának tekinti.

Ha egészen kis korától ember neveli, akkor természetesen erős kötődés alakulhat ki köztük, de nem szabad elfelejteni, ők ösztön lények. A pillanatnyi hangulatuk ugyanúgy befolyásolhatja a viselkedésüket, mint a tartósabb érzelmeik, vagy a tanult viselkedésformák.


Ezért soha nem lehet száz százalékig megbízni egy vadállatban. Amit te baleseteknek könyveltél el, azok sajnos, pont a fentiek miatt, előre borítékolható dolgok. Én inkább úgy fogalmaznék, aki együtt él egy vadállattal, és túléli az éveket, sőt meg se sérül, annak szerencséje volt.

2020. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is bizonyos esetekben ösztönösen támadnak, az u.n. vadász-ösztön felébred bennük. Sohasem lehetünk mellettük teljes biztonságban.
2020. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Menj fel youtube-ra, ezernyi ilyen video van fent
2020. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
Én nem bíznék az általad felsorolt állatokban, akkor sem, ha születésük óta én nevelném. Egy csimpánzban jobban megbíznék, na abban sem 100%-ban, de azért az mégis csak hasonlóbb az emberekhez.
2020. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, akkor keress rá arra a sztorira, ahol a házi kedvencként tartott csimpánz megvadult és letépte a gazdája arcát.
2020. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Értem én, de akkor képzelheted mennyi gátlás lehet egy tigrisben, ha a csimpánzban sem volt.
2020. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Minden állat ösztönlény, azért állatok. Ez különbözteti meg az embert az állattól, ez IS. Ahogy a macskában is benne van a vadászösztön, hiába kapja Cirmike a drága Sheba alutasakost, ha madarat lát vagy gyíkot, akkor megfogja. És ez ugyanúgy igaz a kutyákra is, lásd amikor nincs szocializálva más kutyával vagy macskával, űzi-hajtja őket.
2020. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Speciel én akkor már inkább a nagymacskát választanám, a csimpánz lenne az utolsó utáni ilyen téren...


A kérdést amúgy nem teljesen értem, millió+1 állat van így tartva állatkertben vagy magánembernél..

2020. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!