Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha egészen kicsi korától...

Ha egészen kicsi korától kezdve cumisüvegből etettnek egy vadállatott (oroszlán, leopárd, tigris, jaguár, puma... Stb.), akkor, arra a személyre nem támadna, akaratosan nem ölné meg?

Figyelt kérdés

Jó,most a balesetek nem számítsuk bele, mert balesetetek voltak, vannak, lesznek.


És, csak is arra, az egy embere /személyere gondoltam!!!



Tudom, mindenkinek más a véleménye.


Ui.:Nem tartok ilyet, és nem is tervezem.



#oroszlán #PUMA #leopárd #tigris #jaguár #Nem támadja meg aki felnevelte?
2020. jún. 8. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen 10es, millió+1 állat van így tartva és félmillió+1 rá is támad a tartójára. Ha láttad a Neflixes tigrises dokut, abban is rátámad az egyik az őt etetőre. Mit nem értesz a kérdésen egyébként?
2020. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

A kérdést úgy értelmezem, hogy lehetséges-e úgy tartani egy vadállatot, hogy ne támadjon rá a gondozójára. Nem értem hogy ez miért kérdés, hiszen NYILVÁN lehetséges. (Emellett természetesen az is igaz, hogy sokszor mégis támadnak, de ettől még kivitelezhető. Olyan mintha azt kérdeznénk, hogy lehetséges-e 200 km/h feletti sebességgel haladni, mert hát sokan belehalnak. Persze hogy bele, mert veszélyes, de ettől miért ne lenne lehetséges?)

2020. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan válaszolják, hogy a vadállatoknál van, hogy csak bekattannak, pedig ez nem jellemző. Azért látja így az ember, mert nem érti az adott állat kommunikációját. Amit mi bekattanásként látunk, az az esetek nagy részében az állat szemében indokolt volt. A legtöbb állatkerti gondozó sem tudja rendesen olvasni az állat testbeszédét.

Ha egy oroszlánt felnevelnek kiskorától kezdve, akkor az az oroszlán a falkája részeként fog tekinteni a nevelőjére, de mindenki mással szemben vad lesz. Nos, mivel a falkája részének tekinti a nevelőjét ezért úgy is viselkedik, kommunikál vele. Ha az ember valamit elront, ilyenkor ugyanúgy kinyírathatja magát, mintha egy idegen oroszlánnal lenne dolga. Nem azért, mert az oroszlán konkrétan monjuk meg akarta ölni, hanem mert ami közöttük, oroszlánok között nem halálos, az embernek halálos lehet. Márpedig ha egy oroszlán a falkája tagjaként kezel, akkor nem fog külömbséget tenni. Az ilyen esetek elkerülése érdekében az embernek értenie kell az állatot, irányítani így sem fogja tudni úgy, mint egy háziállatot, mindössze alkalmazkodni tud hozzá.

2020. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én a kérdező vagyok!

Köszönöm szépen, a válaszokat!

Igen, úgy értettem, hogy lehetséges tartani, úgy hogy a gondozó (szándékos támadás miatt) meghalna, illetve elkerulhető!? Legalább is a gondozoval kivételt tenne?!

Még egyszer köszönöm, a válaszokat.

2020. jún. 10. 00:18
 15/16 Isti1976 válasza:
87%
A vadállatoknál harc van a falkán belüli pozícióért. Veled is harcolna. Csak ami neki kis összetűzés, az egy embert megöl. Meg ahogy írták, Cirmike is megkarmol, pedig 1000 évek óta szokik az emberhez. No ha Cirmike egy tigris, akkor baj van :)
2020. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A cirkuszi állatokat kínzással tanítják be, így ellened fordulhatnak, viszont ha szelídíted és simogatod meg minden kölyökkora óta, akkor nyilván maradnak benne olyan ösztönök, hogy a kajáját agresszívan védené, de alapvetően meg lehetne szelídíteni
2020. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!