Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadállatokkal szemben elijeszt...

Vadállatokkal szemben elijesztő lehet, ha nem ijedünk meg tőlük?

Figyelt kérdés

Például ha egy erdőben szembe találom magam egy pumával, vagy ilyesmivel, és nem kezdek el futni, hanem mondjuk elkezdek felé menni, miközben hangosan kiabálok rá meg ilyenek, akkor az elijesztő lehet számára, vagy inkább fenyegetésnek veszi és megtámad? Most nem arról beszélek, hogy meglátok messze egy vadállatot, ami észre se vett engem, és ráfutok, hanem mondjuk velem szemben van már támadóállásban.

(Nyilván, ilyen szituációban szinte lehetetlen megőrizni teljesen a nyugalmamat, csak csupán érdekel, ilyenkor az állatnak mi lenne a reakciója)



2020. jún. 14. 09:59
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
90%
Magyarországon nincs puma. Egyedül a vaddisznó lehet veszélyes, de csak ha malacos kocát lepsz meg, ha messiről észrevesz, az is elkerül.
2020. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem is mondtam, hogy magyarországra gondolok.
2020. jún. 14. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ijeszti el, ha éhes megöl és megesz,ha megijesztetted és azért támadóállásba megy át akkor ha felé lépsz szintén megöl.
2020. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért állt támadó állásba, mert a területét védi és dominanciát akar kifejezni, akkor lehet, hogy el tudod ijeszteni ezzel. Ha azért állt támadó állásba, mert meg akar enni, vagy mert meg van ilyedve, vagy mert védi a kölykeit, akkor nem. Lehet találgatni.
2020. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel inkább csak rontasz a helyzeten.


Ha a területét vagy kicsinyét védi, akkor az a legjobb, ha lassan hátrálsz, esetleg lefekszel a földre, behódolásképp.


Ha felé indulsz, azzal nagy eséllyel csupán "harcra hívod".


Amúgy például a macskák Rettegett Betegsége, a toxoplazmózis azt csinálja a macskák prédáival, hogy egyszerűen kiöli belőlük a félelmet. Az egér például ott kószál a macska mellett, nem is érdekli hogy perceken belül vacsora lesz.

A macskát sem.

2020. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, a macskát se érdekli hogy az ott vakmerősködik, bekapja és már eszi is.
2020. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy egy Grizzly medve ettől nem ijedne meg. 😁
2020. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na jah a grizzlyt ez max feltüzeli, és még inkább harcolhatnékja lesz.
2020. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!