Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha egy vadállatot tartanék...

Ha egy vadállatot tartanék kiskora óta,engem nem bántana felnőttként?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 14:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
én nem tudnom, de az ösztönök benne lesznek, így bármikor rád támadhat, én nem tartanék egyet se az biztos
2020. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Esetenként de, bántana.


Egy vadállat, különösen egy ragadozó ösztönösen vadászik, védi magát és a területét.


Pl nagymacskák tartása emiatt tilos. Ha egymás mellet van, két tigris is néha összebalhézik, de neked ilyenkor letépheti a karodat.


A növényevők meg általában préda állatok, egy ló is gyakran "lát szellemeket" meg ilyed be, ez a veszély ott van egy nála nagyobb testű állat pl elefánt esetében is, csak ha az megindul, durvább tud lenni.

2020. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Azért is nevezik vad-nak, lehetetlen teljesen megszelídíteni, a vad-ösztön mindig is benne marad. Akár egy rossz mozdulatodra, test-tartásodra támadhat, amit ő úgy értelmes, hogy támadni akarod, és máris átharapta a torkod.

Az u.n. nagymacskák, miután leterítették a prédát, legelőször annak torkának esnek, hogy átharapják a fő ütőeret, vagy a nyakcsigolyát. Attól kezdve nem mozdul a préda.

2020. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
akkor nem tekintene rám a családjaként,és engem is megtámadna,az ösztönei miatt?
2020. jún. 18. 15:11
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A házimacska is családtagnak tart, de ez cseppet sem zavarja őket abban, hogy beléd akassza mind a tíz körmét játékból. Ezt egy nála 10× akkora macskaféle is szokta. Játékból.


És családban is van perpatvar. Állatok közt is.

2020. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhatna, hogy bántana. A cirkuszokban, állatkertekben is vannak balesetek, pedig azok az állatok is kiskoruk óta ott élnek, és hozzászoktak az emberhez.

Ezek az ösztönök nagyon erősek...

2020. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Joe Exoticról szóló dokumentumfilmet.
2020. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól még simán megtámadhat. Ő VADÁLLAT! Ennél több magyarázat nem kell szerintem.
2020. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
volt már példa arra, hogy ilyen állat megtámadta a gondozóját.
2020. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Ez teljesen állattól függ. Ha pl egy nagytestű emlősről beszélünk akkor az áll fent amit a fentiek mondtak.


Én pl kiskora óta nevelek egy vad szirti galambot. Tökéletesen beilleszkedett a családba és nagyon jól megvagyunk.

2020. jún. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!