Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat követhetett az...

Milyen állat követhetett az erdőben a fákon?

Figyelt kérdés

Túrázni voltunk, és éjszaka jöttünk keresztül egy nagy erdőn. Sűrű erdő, a fák lombjai teljesen körbe ölelték az ösvény feletti részt is. Egyszercsak megmozdult közvetlen felettünk az összes ág, egy jó 2-3 méteres sugarú körben. Aztán ahogy haladtunk tovább, mindig "ugrált" velünk együtt, és kb 6-7 ilyen megmozdulás volt. Nagyjából 40 méteren keresztül jött velünk. Szárnycsapások abszolút nem voltak, és akkora zajjal járt, mintha egy felnőtt ember méretű valami ugrált volna. Így 30 éves fejjel egy kicsit nagyon megijedtünk. :D Azért ide teszem fel a kérdést, mert ha lehet akkor nem chupacabra, meg predator válaszokat szeretnék, hanem valami reálisat...:)

Nagy volt, és nem repült, hanem ugrált.



2020. jún. 28. 10:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%

Merre voltatok?

Szerintem egy mókus elmenekülne és nem követne, viszont pl egy madár ha át tud ugrálni az ágakon akkor nem feltétlen verdes a szárnyával, de nem tudom milyen állat lehet ehhez elég nagy :/

Azt nem írtad, hogy a fejetekre bármi is pottyant volna a fákról, szóval ha egy ember nagyságú valami volt, akkor levelek, ágak, valamik le kellett volna, hogy essenek, ebből arra következtetek, hogy nem volt annyira nagy, de nem is mókus méretű.

Szoktam én is éjjel így túrázni, egész pontosan éjjel egy erdőn keresztül vezet az út a szálláshoz, nappal sétálunk, elvagyunk, megnézzük a naplementét és utána indulunk fel a szállásra, ilyenkor nekem még egy ágacska vagy egy gyík mozgása is nagyobb zajnak tűnik a sötétben, mert a vaddisznóktól fosok és már azt haluzom hogy felénk tart egy :D

Automatikusan majmokra gondolnék, akár ki is szökhetett valahonnan, nézd meg a híreket nem volt e valami ilyen, esetleg ha van vadaspark a közelben.

Basszus ezen fogok agyalni xDD Írd meg légyszi ha rájöttél mi lehetett!

2020. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
41%
Kedves kérdező! Noha városi gyerek voltam, az első hat évemet, valamint minden szünidőt falun, a nagyszüleimnél töltöttem. S lévén, hogy ők erdő mellett laktak, végigcsámborogtam a gyermekkoromat. Többször el is tévedtem, ilyenkor bizony az erdőben töltöttem az éjszakát. (Olyan is volt, hogy a honvédséget riasztották a megkeresésemre, de ez egy másik történet. Amit mondandó vagyok, kis hazánkban egyetlen nagytestű, éjjel mozgó emlősállat sem él. Az éjszakai erdő azonban fura dolgokat képes produkálni az emberi képzelőerővel.
2020. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Honvédség, egy éjszakára eltűnéshez. Lol😂.


Nem hiszem hogy a gyerekkorod fantáziái és két 30 éves férfi közös tapasztalásai közé párhuzamot lehetne vonni.

2020. jún. 29. 20:47
 24/30 anonim ***** válasza:
23%
Medve? De az nem ugrál. Vagy hiúz?
2020. jún. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
30%

#23: Ugyan pár évvel fiatalabb vagyok, mint Miquel, de én is a 70-es, 80-as években voltam gyerek. És igen, akkoriban még így ment. Nem lapult az emberek zsebében mobiltelefon, hogy fel tudják hívni, vagy be tudják mérni.

Ha valaki olyan helyen tűnt el (ha gyerek, főleg), hogy veszélyben lehetett, például olyan erdőben, ami szakadékos, vagy éjszakára fagyott mondták, nem csak a környék összes férfija ment keresni, hanem kivezényelték a legközelebbi laktanyából is a kiskatonákat.

És igen, éjszaka minden más. ;)

2020. jún. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Hiába regisztrálsz be még két másik címről, és adsz saját magadnak igazat. 😂

Nem is írta hogy hány éves, csak már a mondandód elején leakartad szögezni hogy nem ő vagy.

2020. jún. 30. 13:53
 27/30 anonim ***** válasza:
42%

#26: az gondolom eszedbe sem jutott, hogy mindketten régi morosok vagyunk itt, és ki van írva a neve. Így tudhatok róla egy-két dolgot. ;)

Nem vagy te egy kicsit paranoiás?

2020. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
55%

Hagyd csak, kedves utolsó. A mi korunkban éppen az a szép, hogy néhány, számunkra fontos személyén kívül mindenki más abszolúte hidegen hagy.

Kedves kérdező, én nem a gyermekkoromra hivatkozom, hanem a +60 éves természetbu2i létemre. Elhiheted, én nem a számítógép zsinórjaiba gabalyodva nőttem fel, hanem amikor csak tehettem, kint bóklásztam. A játékaink is erről szóltak; jószerivel személyes ismerősünk volt a városszéli láposok, pagonyok, kobolyák állatvilága. És hidd el, ha mondom, Mo-on nincs semmiféle, a kérdésben felvázolt szörnyeteg. De oké, ha nekem nem hiszel, akkor majd ha lesz unokád, és sokkal jobban óvod, mint annak idején a saját csemetédet, gondolj vissza, hogy az én nagyszüleim, akik szintén az egész életüket az erdőn élték le, vajon engedtek-e volna engem szabadon bóklászni, ha bármiféle vadállattól kellett volna félteni? Egyetlen, mélyedéses, talajvizes résztől tiltottak, mert a vaddisznók előszeretettel járták azt a részt, és tavaszonként, a fiaikat vezető kocák nem lacafacáztak, nekimentek mindennek, ha valamelyik malac veszélyt érezve visított. A vaddisznó viszont - fájdalom - nem egyik fáról a másikra ugrálva közlekedik.

Valaki említette a mókust, az viszont nappali állat. Szóval a legnagyobb, ami követhetett volna - bár nem látom be, hogy miért tenne ilyet - gy nyest lehetett.

2020. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
47%

*személyén kívül mindenki más véleménye

** egy nyest

2020. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Vadmacska? Nyest? Esetleg mosómedve? Más állatok nem nagyon vannak Magyarországon, amikre illik a leírás. Talán egy részeg, vagy állatkertből elszabadult majomféle, ha eleresztjük a fantáziánkat
2020. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!