Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit gondoltok a vad rókák...

Mit gondoltok a vad rókák etetéséről?

Figyelt kérdés

Ízelítőnek egy példa, hogy mire gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=e5lFUGMGpG8


Értem, hogy a videó kedvéért etetik csak, mert aranyos meg minden, de nem aggasztja őket, hogy a róka odaszokik és tizedelni fogja a lakosságot? Nem tartanak attól, hogy ha megszokják az ember közelségét, akkor más embertől sem fognak félni, ergo őket fogják a legelőször kilőni a vadászok?


Ti mit gondoltok erről, ti is adnátok "jutalomfalatot" a rókának, ha lenne rá lehetőségeket vagy tudatosan megtagadnátok a közeledését? Mi a helyes döntés?



2020. júl. 10. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem alapszabály, hogy csak saját állatot etetek.
2020. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A lakosságot nem fogja tizedelni, a tyúkokat, nyulakat azonban igen
2020. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én bevallom, sült csirkebőrt, csontot, mócsingot, stb. szoktam kidobni neki néha. Egyik szomszéd látta egyszer, hogy meg is csócsálja. Volt, hogy főztem (nem neki), ment az elszívó, megjelent a szagra, és nézett befelé a konyhaablakon. Mondjuk itt nincs háztáji, város, tehát bár dúvad, kárt nem okoz.
2020. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem neztem meg a vidit de irorszagban varosban szinte minden ejjel lattam volt hogy párban, meg hajnalban ahogy mentek haza:D nyitott elokerten korbeszaglasz, az emberek elol elszalad. En idokent kiraktam neki husikat amiket a konyhan ahol dolgoztam megmaradt es kidobtak. A helyet mindig csekkolta de ha nem volt akkor se boritottak fel a kukat se, se semmi hsjnalban néha hallottam valami vonyitasukat talan parzasi ido volt de amugy csak korbeszaglaszott.

Nappal teljesen lathatatlanok nem tudom hova bujnak bár volt nem messze egy kis erdős rész de problema mentesen alkalmazkodtak a városi léthez.

(Budán is lattam egyszer)


Most videken vagyok irorszagban itt van 6 tyuk (nagyon aranyosan maguktol be mennek aludni:) egyszer eltunt mind, a roka lehetett vagy valaki ellopta őket:D azota jobban figyelnek hogy még vilagossagban, sötetedes elott bezarjak de ennyi. Szerintem még orultek is neki mert már öregtyukok voltak es levagni nem akarták volna. Az uj tyukok pedig ketszer annyit tojnak. A rókák itt inkabb vadasznak es nem kirakot kajat keresgélnek. Itt nem szoktam latni őket. A nincs veluk semmi problema:)

2020. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon aranyosan maguktol be mennek aludni"


Jaj, de cuki! <3

2020. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Tizedelni fogja a lakosságot??? XDDD

Láttál te már rókát, basszus? Hihetetlen....


Max egy tyúkot tud megölni.

2020. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Tizedelni fogja a lakosságot xD


Van egy ötletem


Ezentúl róka mentes bunkerek építésével fogok foglalkozni!

2020. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!