Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kertbe bejáró őzek, szarvasok,...

Kertbe bejáró őzek, szarvasok, rókák ellen milyen vadriasztót lehetne alkalmazni amitől félnek?

Figyelt kérdés

Városban levő, kb. 1000 négyzetméteres, hosszan elnyúló hátsó kertem van, ami sajnos nincs teljesen lekerítve normális kerítéssel olyan részén, ahol erdős rész van a közelben. Itt be tudnak és be is szoktak ugrani őzek (láttam többször), illetve sokszor látok rókát is a környéken, szerintem azok is bemászkálnak. Mivel lehetne elriasztani őket amíg nem megoldható egy rendes kerítés?


Ha pl. póznára használt kabátot vagy pulóvert, ilyesmit felerősítek, vagy a régi madárijeszőkhöz hasonlót eszkábálnék, az használhat, vagy mitől félnek ezek az állatok? Esetleg ha régi DVD lemezeket kiakasztanék valamire, a szél mozgatja és a rajta megcsillanó fény elriasztaná őket? Egyéb _használható_ ötlet...???



2020. júl. 11. 23:42
A kérdező szavazást indított:
Hagyományos madárijesztő figura beválhat...
Szél által mozgatott színes dolgokat kell kiaggatni...
Nem igazán félnek ezek semmitől...
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szarvast és őzeket riasztó pisztollyal levegőbe lőve szoktam elzavarni a telkemről. Passzív megoldás szerintem nincs, maximum egy nagyon jól kivitelezett magas kerítés
2020. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen ultrahangos vadriasztók, nem tudom hogy valóban jók-e, de egy próbát megér.
2020. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
#2. Egy forintot nem ér, ne is próbálkozz vele.
2020. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mattias ***** válasza:
100%
Szia, úgy tudom, sokan csinálják, hogy fodrászoktól kérnek emberi hajat és azzal körbe szórják a telket a szag miatt. Állítólag működik.
2020. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is hallottam de nem hiszem hogy félnek már tőle, annyira megszokták az emberi közelséget. Kb két hete tőlem kb 10 méterre legelészett a szomszéd kertjében egy őz, és nem igazán zavarta hogy ott mozogtam tőle nem messze, pedig még izzadtam is rendesen, tuti érzett is nem csak látott... :)
2020. júl. 13. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszéd két sörösdobozt fűzött egy madzag végére és ezeket aggatta fel a kerítés mentén hogy csörömpöljenek. Tény hogy ha nincs szél vagy nem löki meg az állat akkor mit sem ér, bár mi egy hegy oldalon lakunk így elég gyakori. Ja és talán nagyobb viharokban idegesítő lehet ha közel van a házhoz.
2020. aug. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ötlet jó, kezdetnek beújítok pár doboz sört, aztán meglátjuk... :)
2020. aug. 12. 00:33
 8/8 anonim válasza:

A puska+töltény+ravasz szentháromság tudna segíteni!

Sörös doboz,CD,a fára akasztható büdös vadriasztók nem értek semmit!

A villanypásztor nem tartja vissza ha be akar menni ahogy a kerítés sem.

Most már az állomány kellene apasztani!

2022. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!