Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha valaki találna az erdőben...

Ha valaki találna az erdőben egyedül egy farkas kölyköt, ami még nagyon pici, és hazavinné, akkor fel tudná úgy nevelni, hogy ne támadja meg a gazdáját?

Figyelt kérdés
Persze vadállatot tartani engedély nélkül nyilván illegális, csak elméleti szinten érdekelne, mi lenne ha valaki tényleg ilyet csinálni. Vagy az ilyen állatokban az ösztönök olyan erősen jelen vannak, hogy hiába neveli valaki egyészen kicsi kora óta, akkor is rátámadna a gazdára?
2020. aug. 1. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Az ösztön mindig ott lesz. Elég a gazdának egy rossz mozdulat hogy a farkas rátámadjon
2020. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem is az a lényeg, hogy az ösztönök erősen jelen vannak-e, hanem milyen ösztönök vannak jelen. A hosszú ideje domesztikált állatokba jobban bevésődött az ember pozitív szerepköre. Ez olyan helyzetekben érvényesül a leglátványosabban, hogy ha például véletlenül rálépsz a kutyád lábára, akkor - normális esetben - az nyüszít és elmegy. Nyüszít, mert jelzi neked, hogy fájt neki. A farkas ezzel szemben ösztönösen beléd harap. Tudattalanul a kutya, ha ragaszkodik hozzád főleg, nem azonosít téged a fájdalom okával, hanem két külön dologként kezeli, hogy ott vagy te is, meg fájt is neki. A farkas meg egyből a természetben fontosabb ösztönt veszi alapul, hogy ha te ott vagy, te vagy a fájdalom oka.

Az állatkerti gondozók is néha áldozatául esnek azoknak az állatoknak is, amiket ők neveltek pici koruktól. Nem azért, mert azok vérszomjasak, hanem mert elég egy rossz lépés, amire az állat zsigerből reagál. Pl. Pesten volt régen, hogy egy medve pont ilyen miatt támadta meg a gondozóját, mert az takarítás közben rálépett a lábára.

Amúgy volt magyar kutatás róla, hogy farkasokat neveltek kb. házi körülmények között, tudományos célból. Szerintem neten meg lehet találni.

Amúgy meg ne tarts vadállatot! Nem emiatt, hanem azért, mert nekik a természetben jó. Tarts kutyát, macskát, bármi házit, mert ők rászorulnak az emberre már és özön gazdátlan van köztük.

2020. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Ebben a videóban pont farkas kölyköt nevelnek.

[link]

2020. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Az ELTE csinált ilyen kísérletet. Nem lettek a farkasok házikedvencek...
2020. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
ne tarts farkast se rókát mert az ő életük az erdő!ösztönös a viselkedésük és bármilyen aranyos ne felejtsd el hogy balesetek is adodhatnak.Rengeteg a menhelyi állat azok hálásak lesznek ha közülük választassz egy életre barátot.:)
2020. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az elte kb fogott pár adatot amit külföldön ténylegesen elvégeztek azt jó napot... érdekes módon van pár kutatás ami azt mutatja hogy ugyan be lehet őket teljes mértékben nevelni mint a kutyákat de sokkal több energia és figyelem kell nekik! valamint be pánikólnak idegen környezetben ezért is lenne jó már kicsi koruk óta mindenhova vinni ami által hozzá szoknak a szagokhoz hangokhoz emberekhez

de csak szolok egy kutya is rá tud támadni a gazdájára ha nincs nevelve vagy ha nem jól nevelik! mindegy hogy most kutya vagy farkas!

az állat az állat nevelni kell!

de amit az 5-ős mond az instant butaság!

minden állatnak ösztönös a viselkedése de vannak tudatos cselekedetek is egy egyszerű kutyával is lehet baleset! nekem pl egyszer a kuytám kicsit meg harapta az ajakamat nem direkt csak amikor pont fordult hirtelen akkor egy picit vérzett de tényleg épp hogy sőt szeirntem nem is meg harapta hanem csak nekem ütközött mert a harapás lett volna akkor nem kicsit vérzett... érdekes módon azóta mindig a szájában turkáltam még csak meg sem karcolta a kezemet... mind ez a nevelés miatt volt nem pedig a gének miatt másokkal nagyon agresszív volt mert hát ház őrző volt!

a lényeg még egy teljesen veszélytelen kutyával is lehet baleset nem ez a lényeg! (a kezemből etettem kifőzött csirkével mindig még csak véletlenül sem harapott rá pedig nagyon gyorsan evett!)

2021. jan. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!