Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Érdemes lenne betíltani az...

Érdemes lenne betíltani az állatos cirkuszi produkciókat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy ez allatkínzás. Nincsennek jól tartva as allatok. Vadon élő állatokat nem szabad bezárni, meg hogy ez nem természetes. Ezek az állatok viszont nem találnák fel magukat a vadonban, mert nem arra lettek szoktatva. Ezzek nem vadon élő, hanem úgynevezett fogságban született állatok. A betanításukra meg nem csak egy módszer van, hanem számtalan. Vannak olyan cirkuszok, melyek állatkerti körülményeket tudnak bisztosítani ezeknek az állatoknak. Ezek az előadások nem csak látványosak, hanem lassan ritkaságok is. Ugyanis ha meghalnak az ilyen cirkuszi állatok, már nem lessz utánpótlás. Mert eltartani, és beszerezni is nehéz ezeket az állatokat. Meg az állatvédők kitiltatják őket.

2020. aug. 13. 15:01
A kérdező szavazást indított:
Kitiltanám
Felesleges
56 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Igen, de a gladiátorjátékokat visszahoznám.
2020. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
33%
Én inkább a súlyosabb problémákkal foglalkoznék a helyedben és az állatvédőknek is ajánlanám. Fajok pusztulnak ki, vagy állnak a kihalás szélén. Gyerekek halnak éhen, vagy gyógyítható betegségekben halnak meg, mert nem kapnak megfelelő orvosi ellátást olyan emberek, akik még sokáig élhetnének. Nem kell cirkuszba járni és előbb-utóbb eltűnik a porondról ez a téma.
2020. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Én mondjuk eleve utálom a cirkuszt, 25 éve voltam, amikor mamám elrángatott gyerekként. Akkor sem élveztem.


Nyilván egy fogságban nevelkedett állatot nem lehet visszarakni a vadonba, de rezervátumokba pl.vagy vadasparkokba simán. Felesleges természetellenes dolgokra kényszeríteni a vadállatokat jutalmazással is...

2020. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Külföldön már vannak országok ahol betiltották a vadállatok cirkuszban való "mutogatását", már csak háziállatok szerepelhetnek.

Nálunk sajnos még nem, de előbb utóbb itt is befogják.

2020. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem túlzottan a logikát!

Ennyi erővel az állatkerteket is zárják be!

2020. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Sok helyen nincs, vagy alig van már nagyvadakat szerepeltető cirkusz. A tv-ben hallottam, hogy Ausztráliában már csak 2 vagy 3 olyan cirkusz van, ahol szerepelnek nagyvadak (akár növényevők, akár ragadozók). És ott is csak azért, mert azok az állatok már megszokták az embereket. Viszont újakat már nem vesznek, ha azok az állatok elpusztulnak, már nem fognak többet nagyvadakat szerepeltetni és tartani a cirkuszok (legalábbis Ausztráliában). Én egyetértek ezzel. Vadonban már alig vannak ezek az állatok, inkább ott kéne vigyázni rájuk, mert az az ő élőhelyük.

Ha tart is valaki ilyen állatot házikedvencként, szerintem a produkcióval való pénzkeresés nem jó dolog, és az sem, ha nincs elég helye. Ausztráliában nagy területek vannak, és akinek van elég földje a háza mellett, az tarthat állatot a megfelelő körülmények között.


Az állatkertek sem megfelelőek. A nagyvadakat sokkal nagyobb területen kéne tartani, ha ez nem sikerül, akkor csak az élőhelyükön, rezervátumokban kéne élniük, és az oda látogatók tudnák megnézni őket. Állatkertek helyett talán az akváriumok, terráriumok lehetnének, ott is olyan körülmények között, hogy az állatok jól érezzék magukat. Így sokkal többfajta kisebb testű állatot lehetne felsorakoztatni, még olyanoknak is lehetne élőhelyet adni, szaporítani, amikből már alig van vadon. Tényleg olyanokat, amik már állatkertekben is alig vannak, akár emlősük, hüllők, vagy rovarok. Így meg lehetne menteni sok állatfajt, és a nagyvadak is jól járnának.

2020. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
De azt ne hidd,hogy a rezervátumokban nem vadásznak orvvadászok...
2020. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Romániában vagy 2-3 éve betiltották. Tudod, mi lett a cirkuszi állatok sorsa? Akiket az állatvédők jól megmentettek? Elaltatták őket.


Nem, nem fogadták be őket sem az állatkertek, sem a vadasparkok. Három oroszlánt megvásárolt egy magyarországi magánember, de egy idő után felszólították a hatóságok, hogy nem tarthat a tanyáján oroszlánokat, vagy keres nekik helyet, vagy el kell altatni őket.


Na ezt a 3 oroszlánt végül befogadta a veresegyházi medvepark. Ennyi maradt a cirkuszi nagyvadakból.

2020. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Az állatkertekben be vannak zárva az állatok, de ott fontos szerepet játszik a fajfenntartás, vannak olyan fajok, amik már csak ott élnek és onnan próbálják visszaszoktatni a vadonba az állatokat. Nyilván ne egy magyarországi állatkertet képzelj el, bár az is részt vesz ilyen programokban.


A cirkusszal ellentétben itt nem kényszerítik semmire az állatokat sem veréssel, sem fenyítéssel, sem jutalomfalattal. Nem szúrkálják őket véresre stb. Szóval felesleges összekeverni a cirkusszal egy állatkertet.

2020. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ma 18:30 Nem minden cirkusz kényszeríti az állatokat, vannak akik a cirkuszhoz szoktatják az állatokat. Ebből kifolyólag a cirkuszi állatok sokkal többre képesek mint a vadonélő állatok, és az emberekhez is közelebb állnak. Ahogyan már valaki említette, azoknak a sorsa emelyeket senki nem fogad be az lesz hogy elaltatják őket. A cirkuszban pedig szaporodhattak volna, és boldogak lettek volna. Nem egy cirkuszról tudok ahol olyan egzotikus állatok születtek, amelyeK Magyarországi állatkertben sincsennek.
2020. aug. 13. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!