Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Gepárd tartása?

Gepárd tartása?

Figyelt kérdés
Ahogy olvastam külföldi fórumokon egyáltalán nem veszélyesek, szelídek. Nagyon megtetszettek, szeretnék tartani egyet. Van esetleg valakinek itt tapasztalata?

2020. aug. 16. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem, a gepárd vad állat, veszélyes állatnak minősül.

Magyarországon nem tarthatsz csak ha állatkerted vagy ilyesmid van.

2020. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ez nem egy nagyra nőtt cica. Gondol egyet, és lazán játékból kinyír
2020. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy kitudna... hallottál már olyan esetről, hogy gepárd ölt volna embert?
2020. aug. 16. 15:50
 4/13 anonim válasza:
79%
Ha te még nem, akkor valószínűleg barlangban élsz. Vegyél egy gepárdot és játsz vele mint egy kismacskával lmao
2020. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem te nem vagy normalis.
2020. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

A gepárd védett állat, és védett állatot sehol a világon nem szabad házilag tartani. A kihalás szélén állnak.

[link]

2020. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
A gepárd a különösen veszélyes állatfajok közé van minősítve. Tartása Magyarország területén belül magánszemélyként tiltott és büntetett. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg követelménynek kell megfelelni a tartását illetően és hivatalosan akkor sem tartózkodhatsz vele egy helyiségben.
2020. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KmsRys ***** válasza:
21%

Elvileg Csehországban lehet tartani, olvastam egyszer egy ilyen cikket, hogy egy prágai nő több különböző nagymacskát (köztük gepárdot is) tart az otthonában! :-) Ezek mellett láttam már régebben olyan videókat a neten, hogy cseh emberek tartottak ilyen állatokat otthon, és tényleg nagyon cicaként viselkedtek! Aztán Oroszországban is lehet, arról is tudok, onnan is kerülnek fel "házi nagymacskás videók a netre".


Viszont azt, hogy Csehországban beszerezhető-e, vagy más országból kell-e bevinni, azt sajnos nem tudom, de Oroszországban biztos, hogy beszerezhető. :-)

2020. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

maga a gepárd relativ "veszélytelen"

De

Ettöl még a magyar szabályozás alapján különösen veszélyes vadállat

tehát ha ilyet akarsz, engedélyek, még több engedély, és legyél magánállatkert - amihez még több pénz, és engedély kell.

És ugy tarthatod. De nem othon.

2020. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

A gepárd nagyon stresszes állat, sok állatkertben adnak nekik egy kutya társat, hogy segítsen nekik lenyugodni.


Valószínűleg nagyon stresszes lenne nekik veled (igen, akkor is ha adsz neki egy kutya-havert) és az nem lenne jó.

2020. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!