Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi baja lesz annak az állatker...

Mi baja lesz annak az állatkerti tevének, amit megetettem répával, de utólag kiderült, hogy nem is lehetett volna etetni?

Figyelt kérdés
Régen lehetett, ki is volt írva.
2020. aug. 31. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a répától lesz baja hanem hogy a sok gyökér mindenfélét ad neki.
2020. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Hallottam olyan gonosz, kegyetlen "emberekről???", akik rajzszöget, meg borotvapengét dobálnak be hozzájuk. Gondolom ezek miatt nem lehet etetni az állatokat. Aki ilyet tesz, az ugyanígy bánhat az emberekkel is! Sajnos, túl enyhék az állatvédelmi törvények! Ha néhány középkori büntetést átemelnénk a mai BTK-ba, mindjárt lenne itt rend!
2020. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy erős emlékem gyerekkoromból. A vízilovak mindig tátották a szájukat a medencéből felfelé, hogy dobáld bele a kaját (ugye zoo csemegét). Nagyon viccesek és cukik voltak.

Na, mint utólag kiderült, egyszer valaki egy teniszlabdát dobott a vízipaci szájába. Egy gonosz felnőtt, vagy egy gyerek, akire nem szóltak rá, vagy csak véletlen, ki tudja.

Az adott állat elpusztult.

Utána felállítottak egy tájékoztató táblát a medencéjük mellett. Az állat élete mellé kirakták azt a bizonyos teniszlabdát, hogy ennyin múlt az élete az X helyről származó Y évig élt Z okból különleges vízilónak.

A mai napig làtom magam előtt, nagyon hatásos figyelemfelhívás volt sajnos.


Ezért nem lehet őket etetni, nem a répa miatt. Mert vannak, akik tudatlanságból vagy gonoszságból veszélyeztetik őket.

2020. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
94%
Csatlakozom az előttem válaszolókhoz. Nem az ilyenektől lesz bajuk. (zöldség,gyümölcs, állatkerti csemege... Stb.) Hanem a sok idióta minden vacakkal eteti őket. (Csoki... Stb.) Ezektől lehet baja.
2020. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Egy répától nem lesz baja, de ha minden arra sétáló látogató ad neki valamit, attól már lehet. Még akkor is, ha az csak zöldség-gyümölcs. Te is megbetegednél napi 200 répától.
2020. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Azt tudnám, hogy eleve mi a francért lehetett eredetileg a látogatóknak etetni az állatkertben az állatokat.
2020. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem egy répától lesz baja, hanem attól, hogy naponta százan gondolják, hogy ettől az egy répától nem lesz baja. Aztán amikor nem eszi a számára ideálisan összeállított takarmányt, akkor hívják az állatorvost, mert nem eszik az állat, tehát lehet, hogy beteg.

Másrészt sokan nem nekik való étellel etetik őket, hanem csokival, szendviccsel, chipssel, meg ami épp náluk van.

Aztán a gondozó áll a szőnyeg szélén, ha az állat elpusztul, a média meg szétszedi az állatkertet, hogy rosszul tartják az állatot.

Arról persze sosem esik szó, hogy a fóka esélyesen a bedobott hotdogtól kapott bélgyulladást, a krokodil a medencéjébe dobott aprók elfogyasztása miatt pusztult el, majd az utódjától a gondozó a saját testi épségének veszélyeztetésével vette ki a szájából a bedobott pet palackot, vagy hogy a víziló élete nem sokon múlt a lenyelt pénztárca után.

Azért van az a rühes kordon, hogy azon nem bújunk át, nem nyúlunk be a rácson, és nem csesztetjük az állatokat.

Ha jót akarsz tenni, vegyél egy láda almát, répát, akármit, és keress egy dolgozót,akinek odaadod, ők majd elosztják az állatok közt.

2020. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Mondjuk az előttem lévővel nem teljesen értek egyet. Szerintem így is hibás az állatkert is. Ha én elhozok mondjuk Ausztráliából egy vadállatot ami jobban érzi magát szabadon és a szomszédom valamiért megöli mert átdob neki valamit akkor csak a szomszéd lesz a hibás? Szerintem nem. Az egyik hülye kiragadta a természetes előhelyéről és egy másik hülye megölte ami nem következik be ha a szerencsétlen állat ott van ahová való. Ja és ezt mondom úgy, hogy nem vagyok ez a nagyon túltolt stílusú állatvédő, sőt rendesen idegesít aki már túlzottan állat b.zi és többe néz egy kutyát mint egy gyereket.
2020. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8, ez mind szép és jó, csak annyi a bibi, hogy nincs helyük vadon élni... Az ember kiszorítja őket a természetes élőhelyükről.

Nem is kell messzire menni a példáért... Emlékszel, hogy pár éve egy maci átsétálta a fél országot pár nap alatt? Szlovákiából jött, és szeged mellett fogták be. Na, pont ekkora vadon kellene neki, hogy szabadon élhessen. Van ekkora hely? Nincs. Ilyen egyszerű.

2020. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ezt is értem ami még mindig nem jelenti, hogy látványosságot kellene csinálni belőlük. Alakítsanak mesterséges helyet nekik/rezervátumokat de ne látványosságot. Ez kB. az a szitu, hogy: "Ohm ide hoztuk az állatokat mert a vadonban nincs helyük de az a baj, hogy a látogatók veszélyeztetik a viselkedésükkel." Válasz: "Ne engedj be látogatókat és az állat megmentése legyen a cél!!" Vissza válasz : "Aaa hülyeség"
2020. szept. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!