Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Valaki nevelt már fel vadnyula...

Valaki nevelt már fel vadnyulat/mezei nyulat?

Figyelt kérdés
Árván maradt kisnyúlnak szeretnék segíteni.
2020. szept. 17. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Vidd el dokihoz, akkor is hogyha egészséges, hogy megvizsgálja biztos, ami biztos.

Én házinyuszit neveltem fel macskatápszerrel, de patkányokat, egereket, kutyákat, macskákat stb. szoktak vele nevelni szóval szerintem a vadnyuszinak sem lesz baja, de azért érdemes utánajárni.

Egyébként kint a mezőn szedted össze, vagy fogságban született? Mert hogyha a szabadból vitted el, akkor valószínűleg elválasztottad az anyjától, aki még gondoskodott volna róla.

2020. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 totesq ***** válasza:
65%
Kicsi az esély rá, hogy megmarad de próbáld meg.
2020. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szüleim háza mögött van egy föld, ott láttam az elpusztult anyját és ezt a csöpp nyulat. Elhoztam, mert tele van macskával és kutyával a környék, az a csoda, hogy nem fogta meg semmi.

Elviszem ma az állatorvoshoz, csak engem nagyon érdekelt volna, ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata.

Macska tápszert hallottam több embertől, már vettem is. Illetve ahogy a második hozzászóló is írta, azt is hallottam, hogy nagyon kicsi az esély arra, hogy megmarad, viszont én megpróbálnám.

Nagyon sajnálom szegényt.

2020. szept. 17. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyira nem kicsi az esély, hogy megmarad. Gyerekkoromban több nyulat is felneveltünk, erdős, mezős területek voltak a házunk mellett, nem egyszer előfordult, hogy elárvult állatot találtunk. Egy vadász ismerősünk is néha talált árva vadállatokat, már azt is hozzánk hozta, mert rutinosak voltunk benne.

Ne szoktasd nagyon kézhez, hogy később majd vissza tudd engedni a vadonba.

2020. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)))
2020. szept. 17. 13:10
 6/9 totesq ***** válasza:
Ha megtartod nyugodtan adhatsz neki bármit amit a természetes élőhelyén is megtalál. De vehetsz neki nyúltápot is én inkább azt adnék a macskatáp helyett. A vízzel meg csak csínnyán.
2020. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Első Nyúlmentő Alapítvány oldalát keresd fel. Ott részletes infót kapsz mi a teendőd a nyuszival.
2020. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyúlmentést keresd fel. Még nekik sem sikerül mindig felnevelni őket. Bízd rájuk.
2020. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A házi nyúl őse nem a mezei nyúl.

A mezei nyúl nem viseli el a simogatásokat, "szeretgetéseket", ha ilyen jellegű zaklatásoknak teszed ki, rövid idő után elpusztul.

Kegyétlenül hangzik, de talán jobb lett volna ott hagyni, vagy elvinni olyan területre, ahol kevesebb a kutya, macska, és élhet szabadon.

Gondolj csak bele, a természetben az anya nyúl meg tudja védeni a kölykeit a ragadozóktól? Nem. A veszteséget szaporasággal ellensúlyozzák, nem csak a fiatal, de a felnőtt nyulak is folyamatosan veszélyben vannak, viszont a mezei nyulak nyitott szemmel születnek, gyorsan megtanulnak egyedül táplálkozni, és a szülő elvesztése nem jelenti azt, hogy a kicsik is biztosan elpusztulnak.

Segíteni úgy tudsz rajta, ha hagyod szabadon élni, nem simogatod, ne veszed kézbe, és nem is tartod zárt helyen - ez kb azt jelenti, hogy nem viszed haza.

2020. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!