Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Képes a denevér berepülni a...

Képes a denevér berepülni a szobába?

Figyelt kérdés
Itt röpköd egy az erkély előtt és centikre húz el a fejem mellett.
2020. szept. 19. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekünk is volt már, hogy berepült a házba.
2020. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk már többször is berepült, de a szomszédokhoz is, és itt a gyk-n is sok ilyen sztorit olvastam. Előfordul.

Le kell olyankor kapcsolni a villanyokat, kitárni az ablakot és nyugiba várni. Kitalál egy idő után.

2020. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

"Le kell olyankor kapcsolni a villanyokat"

Miért kell lekapcsolni a "villanyokat"? A denevérnek tökmindegy, hogy ég a villany vagy sem. Nem azért repülnek be, mert ég a villany, ultrahanggal tájékozódnak.

2020. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a denevérek tájékozódásával, te viszont olvass utána és ne az legyen a legnagyobb szórakozásod hogy belekötsz másokba.

Ne az enyémre reagálj hanem a kérdező kérdésére válaszolj ha van valami modnanivalód a témához. Köszi.

2020. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2020. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1) nem kötekedtem, kérdeztem

2) már megválaszolták a kérdést, miért írjam le ugyanazt mégegyszer (a lámpás rész nélkül)

3) kösz a linket

2020. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért tűnt kötekedésnek mert idézőjelbe raktad a villanyokat szót, mintha még ebből is gúnyt űznél, de akkor elnézést, túlreagáltam.

Viszont tényleg ez a módja annak hogy kimenjenek, mindenhol ezt olvasni és nálam bevált.

2020. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Azért raktam idézőjelbe, mert nincs olyan szó, hogy villanyokat. A villany nem megszámolható. Max. a lámpa. Villanyok nincs, lámpák van. Tudom nyelvtannáci aki képes szólni a nagy nyelvtani hibákért, de akkor az vagyok. Ez van.
2020. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aha, akkor mégis ez a nagy szórakozásod hogy kötekedsz.

A nyelvészek is úgy tartják, hogy az számít helyesnek, amit használ a köznyelv. Ilyen pl az is amikor egy magas hangrendű szóhoz mély hangrendű toldalékot teszünk. Eredetileg nem ez lenne a helyes, de mivel a köznyelv így használja, teljesen rendben van.

A villanyokat is használja a köznyelv, nézd meg a cikkeket amiket linkeltem. Használatban lévő szó, tehát ebből a szempontból teljesen mindegy hogy eredetileg helyes volt-e, úgy alakul a nyelv, ahogy az emberek a mindennapi életben használják.

De ha neked valami perverz örömöt okoz hogy másokkal kötekedsz, plusz széttrollkodsz egy kérdést off dolgokkal, akkor örülök hogy hozzájárultam a ma esti orgazmusodhoz.

2020. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem köteledés ha valaki egy olyan hibára felhívja a figyelmet, amiy egy általános iskolás se követ el. Pláne ha az illető nem is érti mi a hiba. Nem hangrendről van szó, hanem - ahogy azt már leírtam - a villany szónak nincs többesszáma. Ha nekem nem hiszel, nézd meg a szótárban.

Nem az számít helyesnek, amit a valaki kitalál és rámondja, hogy ez a köznyelvi. Ha én elkezdeném mondogatni, hogy a "hosszú" szót úgy kell írni, hogy "hoszú", vagy hogy a az "egér" többesszáma nem "egerek", hanem "egérek", attól még nem lesz helyes.

Ha mindig megsértődsz azon, hogy valaki kijavít, akkor szomorú életed lesz. Javaslom, hogy próbáld meg elfogadni, hogy ha hibázol és kijavítanak, az nem kötekedés, mert ha kikerülsz az általános iskolából, utána nehezen fogsz ilyen hozzáállással boldogulni.

2020. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!