Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy jaguárt/leopárdot lehet-e...

Egy jaguárt/leopárdot lehet-e egy emberhez hozzá nevelni úgy, hogy ne támadjon rá?

Figyelt kérdés
Értem én ezt úgy hogy vennék egy leopárdot és hogy mint egy kutyát lehet-e háziasítani, hogy ne támadjon rám?
2020. okt. 2. 20:09
1 2
 11/19 vantel ***** válasza:
A titka,hogy mindig legyen jóllakott.
2020. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
9 Kutyáknál is előfordul hogy bekattannak. Igaz sokkal ritkábban fordul elő, és főleg a nagytestű kutyáknál lehet életveszélyes, hiába vannak háziasítva több ezer éve.
2020. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Na akkor gondolj el egy vadállatot.
2020. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
#12 Persze a kutya is bekattanhat, az ember is néha robban. De normál esetben, ha mondjuk véletlen rálépsz egy kutya farkára, felvonyít és arrébb megy (persze vannak kivételek). Ha te egy vadállat farkára rátaposol, akár véletlen, akkor az nem arrébb megy, hanem egyből kap a lábad után, megtámad téged. De nem is kell rálépni a farkára, elég ha rossz helyen érsz hozzá, vagy akaratlanul valamivel fájdalmat okoz, esetleg valamivel sikerül kivívnod a nemtetszését, ő megfogja védeni magát. A kutya normál esetben azért nem ugrik neki az embernek, ha ilyen történik ott valami gond van.
2020. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki. De aztán ne gyere ide sírni, hogy hiányzik pár ujjad vagy le van tépve a fél arcod.
2020. okt. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én nem egy pár hetes nevelésre gondoltam. Remélem a kérdező sem. Egész kiskorától kell nevelni, tanítani, és úgymond megharcolni vele, hogy téged tartson falkavezérnek. Mint látható a videón is, lehetséges úgy nevelni, hogy ne támadjon rád, de nem minden esetben.
2020. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Úgy látom senkinek nem jutott eszébe a kutyafélék és macskafélék közötti alapvetö különbség, hogy míg a kutyafélék alapvetöen falkában élnek, és emiatt hatékonyan lehet náluk alkalmazni a falkavezér módszert, addig a macskafélék alapvetöen magányosan élnek. Természetesen vannak kivételek, mint az oroszlánok. A macskafélék sokkal önfejübb állatok, tehát a kérdést megválaszolva egy jaguárt vagy leopárdot nem lehet ugyanúgy benevelni mint egy kutyát. Ha jobban belegondoltok egy házi macskával sem lehet nagyon mit kezdeni, azt csinál amihez éppen kedve van, nem lehet extra dolgokat tanítani neki mint pl. egy vadászkutyának. Hozzá lehet a macskaféléket is szoktatni az emberhez, hogy ne támadjon meg alapból, de mint fentebb már írták mások simán odakap ha nem tetszik neki valami, macskáknál nincs falkavezér.
2020. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hozzá teszem még, hogy a "kivételt" képezö oroszlánoknál is csak egy vezérhím van a falkában, a többi hím még kölyök, vagy nagyon fiatal (mind a saját kölyke). A 2-3 éves hímeket már elkergeti a vezérhím, csak a nöstények maradnak többen ott, ezek között van egyfajta rangsor, de az nem a klasszikus falkavezér-elven alapul, sokkal inkább életkor és termékenység

függö.

2020. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A nagymacskak kozul az oroszlanokat a legkonnyebb emberhez szoktatni, illetve cirkuszban idomitani, mivel ezek eredendoen falkaallatok. A maganyos tigriseket mar nehezebb, a leopardok es a jaguarok pedig meg a tigrisnel is nehezebb esetnek szamitanak. A leopard azert, mert osztonosen jobban fel az embertol, mint a tigris vagy az oroszlan, es ha nincs modjaban menekulni, akkor reflexszeruen es villamgyorsan tamad, ahelyett, hogy bloffel, fenyegetozessel probalkozna. A jaguar pedig azert, mert a termeszetben kifejezetten keruli az embert, sokkal inkabb elhuzodik a telepulesek kozelebol, mint a tigris vagy a leopard, es ezert kulonosen stresszeli a fogsag, ahol allandoan emberkozelben kell elnie. Voltak peldak ra, hogy valaki sok turelemmel es hozzaertessel annyira kezhez szoktatott egy kis koratol felnevelt leopardot, illetve jaguart, hogy az allat vele es nehany mas, jol ismert emberrel szemben valoban teljesen megbizhato volt, de ehhez oriasi hozzaertes es megfelelo kornyezet kell. Sokat elarul, hogy Joy Adamson, aki oroszlan-, gepard- es leopardkolykot is nevelt fel es sikeresen visszatelepitette oket a vadonba, azt irta, hogy Elzaban (a nosteny oroszlanban) es Pippaban (a gepardban) mindig teljesen meg tudott bizni, akkor is, ha betegseg miatt ingerlekenyek voltak, de Pennytol, a nosteny leopardtol egy kicsit mindig tartott, noha az is kedves es ragaszkodo volt.
2020. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!