Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szabad a rókát etetni?

Szabad a rókát etetni?

Figyelt kérdés
A város közeli erdőhöz mentünk, volt nálunk kaja is. A kocsiban ettünk, és láttunk egy rókát, aki az erdő széléről lesett minket. Olyan éhesen nézett, dobtam neki kaját, megette, miközben minket figyelt. Szerintem mások is adnak neki ott enni, mert már többször láttam közel az emberek által használt részhez. Nem tűnt betegnek, csak éhesnek. Szerintetek nem csináltam ezzel rosszat? Nem fog odaszokni, és leszokni a vadászatról?
2010. aug. 7. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem szabad etetni. Beleavatkozol a természetes rendbe ráadásul nem tudhatod mi baja lehet.
2010. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak most az egyszer adtam neki. De akkor nem fogok többet. :)
2010. aug. 7. 21:50
 3/13 Harrr ***** válasza:
61%

A rókák bemerészkednek bárhova, nem kell hozzá megetetned, megeszi a szemeted, a kint felejtett kutyakaját, bármit amit talál...

Állítólag meg lehetne szeliditeni háziállatnak, mint pl a kutyát, valahol olvastam is erről egy cikket, hogy lehetne hobbi állat.

Ez persze a te lelkiismereteden nem segít, te megetetted :D


Ha mások is etetik vagy ott dobják el a kajamaradékot odaszokik, és talán a vadászatról is le fog szokni, de amint elapad a kaja, biztos vagyok benne hogy visszatér a vadászathoz. Vagy éhen pusztul. A fenébe is ez egy róka és egyszer adtál neki enni, nem volt nagy baj :D

2010. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Volt egy orosz kutatás, amiben rókákat nagy számban háziasítottak, a bundájuk miatt. Két generációval később, a szelíd rókáknak a bundája foltos lett, mint a kutyák, és nekiálltak ugatni. Így megbukott az elképzelés, mivel foltosan már nem voltak jó tenyésztésre.
2010. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz baja. :) Olyan aranyos volt.
2010. aug. 7. 22:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha szelíd egy róka és közel merészkedik az emberhez/emberekhez,akkor veszett...náluk nem úgy van,mint a kutyáknál,h habzik szájuk....
2010. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
úúúr isten, még nekiálltak ugatni?:D haha ez vicces, amúgy 7 generáció múlva szelídültek meg, és maradtak rókák ugyanúgy.
2010. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam rá, hogy veszett, azért nem is mentem közel hozzá. De már egy éve látom fel-felbukkanni, azalatt nem halt volna meg ha veszett?
2010. aug. 7. 22:15
 9/13 Harrr ***** válasza:
Kit érdekel mikor szelídültek meg, a róka ravasz állat, olvastam egy másik cikkben hogy valami Holló nevű egyénnek kibeszélte a sajtot a szájából. Ha nem adsz neki önszántadból enni, kicsalja :D
2010. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó! :D :D
2010. aug. 7. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!