Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Leht otthon mosómedvét tartani?

Leht otthon mosómedvét tartani?

Figyelt kérdés
Legális lenne az, ha lenne egy mosómedvém? Nagyon szeretnék egyet, csak nem tudom, hogy szabad-e Magyarországon. Ha szabad, akkot tudtok olyan ,,tenyésztőt"?

2020. okt. 14. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Én anno láttam állatkereskedésben Budapesten mosómedvét egy pici ketrecben. Szóval, elvileg lehet.
2020. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már nem lehet pár éve, mert inváziós állat.

Azoktól viszont nem vették el, akik még azelőtt kezdték el tartani, hogy betiltották.

2020. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a mosómedve vad állat, ezért csak külön engedéllyel lehet azt tartani, de ha komolyan gondolod, miért nem nézted már meg a guglin?
2020. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet.
2020. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
szerintem mosógépet egyszerűbb
2020. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Lehetni lehet, de nem szabad.

Invazív/kártékony állatnak számít papíron, irtandó ha jól tudom.

(Pedig szerintem is jópofa. 🦝 De tényleg nem kellene hogy ellepje a vadont a felelőtlen hobbiállatosok miatt.)

2020. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk ivartalanítási kötelezettség mellett, bejegyzetten nem tudom hogy miért nem lehet tartani.

Persze senki nem hal bele, hogy nem tarthatja, de azért szerintem nincs ez teljesen megfelelően átgondolva...

2020. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. okt. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!