Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Rozsomák vs méhészborz?

Rozsomák vs méhészborz?

Figyelt kérdés
Tudom a természetes élőhelyeiken nem találkozhatnának, de tegyük fel, hogy valahogy mégis. Melyikük nyerne egy "vérremenő" összecsapásban?

2020. okt. 22. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a rozsomák... Az állítólag medvének is neki megy és elkergeti. De még beszállhatna egy tasmán ördög is.
2020. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
49%
Ha rákerestél volna a testtömegeikre, és hogy mekkora állatokra is vadászik, akkor magadtól is látnád, hogy a rozsomák.
2020. okt. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A méhészborz meg az oroszlánoknak is nekimegy. Az oroszlánok meg nem tudják átharapni a bőrét, olyan vastag. A méhészborz harapása olyan erős, hogy a teknőspáncél se kottyan meg neki.
2020. okt. 22. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg érdekes egy küzdelem lenne, mivel ha jól tudom, akkor a rozsomák egyik nagy erőssége, hogy nagyon éles a karma, meg a fogai.
2020. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
57%
A méhészborz nem öl oroszlánt, a rozsomák rénszarvast igen.
2020. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A rozsomák. 2-3 farkast és a grizzlyt is elkergeti a préda mellől.

Nagyobb is mint a méhészborz, majdnem dupla akkora.

2020. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Rozsomák a nyerö. A visszahúzható acélkarmai, és a rendkívül gyors regenerálódó képessége odaveri a méhészborzot. Benne van a képregényben is.


A természetben is a rozsomák a keményebb, valóban képes megölni egy szarvast is.

2020. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A meheszborz inkabb arra van beprogramozva, hogy meg tudja vedeni magat egy nala nagyobb allattol, mint arra, hogy megoljon egy nala nagyobb allatot. Nagyon szivos, a laza es kemeny bore miatt nehez fogast talalni rajta, eros az allkapcsa, es a karmai is elesek, de ezek a tulajdonsagok ugyanugy jellemzok a rozsomakra is, azzal a kulonbseggel, hogy a rozsomak joval nagyobb es egyarant kepes arra, hogy nala nagyobb patasallatokat levadasszon es megoljon egy ratamado kutyat. A rozsomak izomzata rendkivul eros, az egesz allat sokkal tomorebb, masszivabb, kemenyebb, mint egy macskafele ragadozo, es ugyanolyan mozgekony, mint a meheszborz. Valoszinuleg nem tudna rovid uton kivegezni a meheszborzot, de ha osszeakaszkodnak, elobb-utobb o gyoz. Olvastam hiteles leirast arrol, hogy egy rozsomak a karmos mancsaval szabalyosan kibelezte az ot letepero kutyat, egy masik pedig rovid uton megskalpolt egy kutyat es felig leharapta az orrat.
2020. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
72%

A méhészborz is igen erős, agresszív és kártékony is mellé ám. Képes átásni a kőfalak alatt, bundája, bőre ellenáll akár a bozótvágó kés csapásának is, nyílvesszővel, dárdával szinte nem is lehet megsebezni. Mellé hajlamos megtámadni a háziállatokat, sőt, India felé is elterjedt már és néha gyerekeket is megtámad.

Én nem adnám oda így látatlanban a rozsomáknak a győzelmet. Egyébként súlyosabb, meg karma van, de ez minden.

2020. nov. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!