Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyire kell félni a vaddiszn...

Mennyire kell félni a vaddisznóktól?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokat túrázok a közeli erdőkbe,egyedül. Itt nincsenek kijelölt túraútvonalak,csak amin a vadászok járnak,meg állat csapások. Van ,hogy 7-8km-re is bemerészkedek,a lakott területektől,ahol senki se jár. Kell tartanom a vaddisznóktól,vagy egyéb állatoktól?(nemrég kezdtem ezt a szokást,még nem sok infóm van róla).
2020. nov. 30. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem leszel minden áldott másodpercen életveszélyben de nem árt ha úgy alapjáraton figyeled mi van a környezetedben és tudsz fára mászni
2020. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Legyen nálad egy kemény bot a vészhelyzetekre. De nem feltétlen agresszívak csak lehet hogy nem érzik magukat/kicsiket biztonságban nagyon ritkán agresszívak de akkor is van okuk rá.És próbálj *hangosan* lépni.Mert akkor lesz idejük menekülni és nem fogják azt hinni hogy le akarod őket vadászni.Mert ha halk vagy akkor lehet hogy későn vesznek észre és azt hiszik hogy oda akarsz osonni.Minden esetre legyen nálad bot.
2020. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszúrsz egyet, inkább kerüld el messzire és tartsd szemmel, ha tudod. Ha közel lopózol hozzá, akkor simán neked ront.
2020. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak a kijelölt turistaösvények, hogy ne zargasd az erdő élővilágát. Ha azt használod, messzire elkerülnek, mert ismerik. Ha bemerészkedsz, akkor vállalnod kell a kockázatot, hogy bajod eshet.


Minden vadállat elkerül alapesetben ha látják/hallják, hogy közeledsz. Ellenben ha kismalacok vannak és a koca úgy érzi hogy veszélyes lehetsz, akkor neked fog menni és cseszheted hogy van nálad önvédelmi eszköz.

2020. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
4.Teljesen igazad van
2020. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A vaddisznó fél az embertől.

Ha nem szorítod sarokba, nem sebzed meg, vagy nem veszélyezteted a malacokat akkor nagyon kicsi az esélye, hogy megtámad.


Egyszer már szürkület végén mentem az erdőben és hangokat hallottam egy bokor mögül. Egy erős ledlámpával bevilágítottam a bokor mögé és ott áll velem szemben kb. 4 méterre az anya koca és tőle 2 méterre ott játszottak a pár hetes malacok. Még egészen kicsik voltak.


A ledlámpa fénye teljesen elvakította így azt hitte sötét van és biztonságban érezte magát.

Álltunk így fél percig aztán jobbnak láttam odébb állni.

Agresszió semmi nem volt.


Szóval ha utadat állja egy vaddisznó akkor inkább térj ki te, de annyira nagyon nem kell beszrni a vaddisznóktól Nagyon kicsi az esélye, hogy megtámad, hacsak ki nem provokálod.


Előlem idáig mindig elfutottak ha megláttak világosban. Sötétben meg megvárják míg elmész.

2020. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ahol lakok nincsenek kijelölt turistaösvények sajnos.
2020. dec. 4. 10:44
 8/10 Grimfox ***** válasza:
100%

A malacok még nem menekülnek el, illetve nem tudnak elég gyorsan menekülni az ember elől, ezért őket védi az anyjuk. Amikor nincsenek malacok, vagy az azévi malacokat már leválasztotta a koca, akkor menekülnek az ember elől. Ha szándékosan túl közel lopakodsz, van esély, hogy a zűrzavarban megtámadnak. Kannal alig van esélyed találkozni.

A vaddisznó szaglása jobb, mint a kutyáé, elég jól hall, bár nem túl jó a látása. Amint megneszeli, vagy megérzi, hogy valami közelít, elmenekül a konda. A kan olyan helyeken él, ahová nem is nagyon jár ember.

A veszélyes időszak az, amikor a kocáknak malacai vannak. Akkor szándékosan támadnak. A vaddisznó agyara kopás közben nagyon élessé válik, és lágyék magasságban támad. Könnyen feltépi a combot, és az alhasat, valamint le is tarol. Ha nem is próbál meg direkt megölni, olyan sérüléseket okoz, amik könnyen halálosak lehetnek. Ha tavasszal túrázol, érdemes viszonylag zajosan közlekedni. Ha nagyon vad, ösvény nélküli helyeken jársz, lehet hogy jó ötlet beszerezni egy medvecsengőt. A medve is csak akkor támad, ha megleped. Ha messziről hallanak, az állatok el fognak kerülni.

2020. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó! Én sűrűn járok erdőben és erdő közelében, elég gyakran látok bazinagy vadkanokat, akár az út szélén is, nem kell ahhoz mélyen bemenni. Az anyakoca pedig elég vehemensen védi a kismalacokat, de pl egy szarvasbikával sem mókás összefutni mondjuk szarvasbőgés idején.


Ha nincs kijelölt útvonal, akkor felesleges háborgatni az erdő élővilágát.


Nyilván csak a legvégső esetben támadnának emberre, de azért jobb nem kísérletezni.

2020. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 johny85 ***** válasza:
akkor támad ha sebzet ,inkább hajtós kutyákat támadnak.Én kb 100vadhajtáson voltam egy embertámadás volt,az a vadkan meg volt szeliditve és megszökött.Átszurta a lábát.
2021. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!