Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A (nem tenyésztett) házi egér...

A (nem tenyésztett) házi egér az állam tulajdona?

Figyelt kérdés
2020. dec. 20. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Igen. De nyugodtan tartsd meg. Kétlem, hogy az állatorvosod fennakad a ezen. Mi is találtunk egyszer árva kisegereket (megtaláltuk az anyjuk holttestét is). Senki nem akadt fenn rajta, hogy miért tartottuk meg.
2020. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Ha sikerül megfognod, le kell adni az Országház portáján. Az átvételről kérjél aláírást.
2020. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
E kérdés nem tévesztett kategóriát, nem a "humor" kategóriába szántad?
2020. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Korábban olvastam olyat, hogy minden (vadon élő) nagyvad (melyeket húsáért, trófeájáért vadásznak) az állam tulajdona, de láttam olyat is, hogy minden vadon élő állat az államé. Ezért érdekelt, illetve mivel vannak ún. szabad javak is, melyekre nem mond ki semmilyen jogszabály vagy szerződés tulajdonjogviszonyt.

Egyébként annyi történt, hogy állami egereket deportáltunk állami területre. :-) (Arra azért vigyáztunk, hogy ne legyenek földönfutók, van ott egy régi tsz-magtár.)

Miért van, hogy egérrel kapcsolatban nem lehet úgy komoly hangon diskurzust folytatni, hogy hirtelen harsány hahotába ne csapjon át...? :-)))

2020. dec. 20. 14:14
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem azért megmosolyogtató ez, mert őzek, szarvasok stb esetén szokott felmerülni vadon élő állatokkal kapcsolatban, hogy az állam tulajdona.
2020. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tény, ha úgy vesszük, hogy az államot a kilóban mérhető vadhús érdekli és nem a példányszám.

Ám a tulajdon attól még tulajdon, ahogy írtátok is.


off (innentől tényleg humor kat.):

De ha feltételezzük, hogy lakik az országban tízmillió házi egér (azt hallottam, égövünkön kb. annyi van, ahány ember, és a többi egérfajt most nem is számolom), akkor az államnak jó tudnia, hogy (igaz, rendkívül dekoncentráltan, de) birtokában van kb. száz tonna egérhús. :)))

2020. dec. 20. 17:30
 7/12 A kérdező kommentje:

Voltak már tenyésztett, szelíd kisegereink (igaz, a szülői házból tesóm vitte tovább a terráriumot), de vadon élő egeret nem tudnék befogadni, több okból is.

- Amikor hívatlanul érkezik, hirtelen nincsenek meg a teljeskörű feltételek.

- Lehet fertőzött. Ki tudja, most talán még coviddal is. Ha nagymacskák elkapták, akkor egér miért ne, közelebbi rokonunk.

- Amelyik egér egyszer szabadnak született, az soha nem fogadná el a bezártság tényét, még ha materiálisan mindent meg is kap, sőt még (tudtán kívül) teljes védelmet is kap a ragadozóktól, csapdáktól.

2020. dec. 20. 17:42
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyébként amikor visszaolvastam feltett kérdésemet (ami lehet, jogelmélet kategóriába kellett volna kiírni), máris elfogott a röhögés... :DDD

De legalább szereztem más(ok)nak is egy jó napot!

2020. dec. 20. 17:50
 9/12 Paczalos István ***** válasza:

Azt hiszem, a vadásztársaság felé fogom jelezni a vadkárt, ha az egér kirágja a búzás zsákot. Gondolom, majd itt is a biztosító fog fizetni, mint mikor a vaddisznó, vagy a szarvas a kukoricásban kárt okozott.

Kíváncsi vagyok, hogy mit fog szólni a vadászmester, meg a biztosítós kárbecslő. :P

2020. dec. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:))))

Na ez lenne az ágyúval verébre lövés esete...

2020. dec. 21. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!