Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen úton tudok tartani...

Milyen úton tudok tartani zebrát Magyarországon. És hogy honnan lehetne szerezni, meg mik kellenek hozzá, kb milyen áron mozognak...stb... ?

Figyelt kérdés
Olvastam olyan hogy igazából semmi nagy papír nem kell hozzá, mert lényegében ugyan úgy lehet tartani mint például a szarvast, csak az önkormányzattól kell engedély. Meg olyat is ahogy kismillió engedély kell hozzá. Na most, a legutóbbi utánanézésemnél rájöttem hogy, az emberek szeretik eltrollkodni és halál komolyan közölni hogy fessek egyet az udvarra, vagy beszéljek Győzikével. Csak azt nem vágom hogy miért hiba olyat megkérdezni hogy lehet e tartani, és ha igen honnan vegyek egyet. Nem azt mondom hogy fogok is, csak utána szeretnék járni. És nem 2011 - es forrásokból tájékozódni. Az értelmes hozzászólásokat köszönöm, és elnézést mindenkitől akit megsértettem ezzel, csak na.

2021. febr. 19. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Egy poni + csikos festék.
2021. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha olyan könnyű lenne mindenkinek lenne zebrája. Ritkaságában rejlik az értéke. Valószínű több milliós értékű már ha abból indulok ki amit olvastam hogy egy fedeztetés is 2-3 millio és ez is max állatkertekben működik mindenféle szoktatással stb


Mivel mar nem egyszer utotte fel fejet ilyen kérdés mar leirtam párszor amit most fogok...

Akármennyire is hasonlít lóra madárra akármire nem egy szokványos háziasított állatról beszélünk tehát vadállat így az ellátása is ezért több szakértelmet biztosít mint amilyen gyanum szerint neked is van (vagy akár nekem, bárkinek aki nem ezzel a szakmaval foglalkozik). Plusz nem beszélve az etikai okokról. Minek vennél? Azért hogy elmondhasd van egy zebrád? Gyanítom nem ekét akarsz utánna kötni. Képes lennél tényleg így kicseszni vele, kiragadni a természetes élőhelyéről ezért egy vadállatot, elszakítani a csordából stb? Van az a mondás ha tetszik egy virág leszakítod ha szereted a virágot öntözöd.. csak mondom. ha esetleg azon gondolkozol ténylegesen vennél.

2021. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kihangsúlyozom akkor ha nem voltam világos. NEM azt mondtam hogy feltétlenül akarok venni zebrát. Ha meg mégis akkor az nem egy csordától kiszakított állat. Feltételezem hogy ugyan úgy mint azokat a kengurukat is vagy emukat meg struccot meg alpakát meg isten tudja milyen állatot , ezt is ugyan úgy lehet tenyészteni. És ugyan úgy mint az alpakásoknak vagy kengurusoknak lehet hobbi. Mert belegondolsz az se jó semmire, esetleg levágni, de hamár van egy olyan állatod akkor minek vágnád le? Szóval lehet nem használnám semmire , de tegyük fel tetszik, Meg milyen jól mutat a lovak mellet egy csíkos ló aki 4* olyan erős mint ők? Nyilván nem könnyű, mert igen ahogy mondtad mindenkinek lenne akkor, de csak utána szeretnék járni. Nem lesz holnapra a kertembe egy nyilván, de ki tudja mit hoz az élet?
2021. febr. 19. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted ha olyan könnyű lenne, Győzikének nem lenne már sajátja? :-)

Egyébként ha szeretnél zebrákkal foglalkozni, elmehetsz állatkerti gondozónak is.

2021. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
4-nél a pont! :-DDDDD
2021. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Itt tudsz venni: [link]
2021. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
4es vagyok persze értem de pont ez a lényeg. Szép és jó és én is szivesen elnézegetném a tanyácskámban de neki nem ott van a helye hanem a szavannában ezért nem túl etikus az állatkert sem mert mozgásigényükhöz képest nagyon kicsi a területük a klíma a legtöbb állatnak nem megfelelő mindeközben folyamatos a zsivaj, mindennap akadnak hülyék akik dobálják öket stb.. mindegy a lényeg, hogy akár mennyire is gondozná a tartó meg neki akármennyire is jó lenne az állatnak nagyon nem erre van szüksége ezért etikátlan és önzőség. És ez nem csak ebben az esetben igaz hanem ha valaki kalitkában tart madarat vagy akár panelban tart vizslát. Szerintem🤷🏼‍♀️
2021. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"4es vagyok" - tévedés...
2021. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj ne haragudj elgépeltem. A 2es és 7es válasz tartozik össze
2021. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Gondolom ez a téma elavult, de azért hozzászólok.

Én állattenyésztéssel szeretnék elkezdeni foglalatoskodni, és a lovak, illetve a lóhoz hasonló állatok a szívemhez legközelebbiek, így utána nézek minden lehetőségnek (főleg a drágább fajták/fajok esetében). Így jutottam el ide.

Megvédeném a kérdezőt azzal, hogy a kérdés arra vonatkozott, "milyen engedélyek szükségesek a zebra tartásához?", nem pedig arra, hogy "hogy szerezhetek ez zebrát?". És hangsúlyozta is, hogy nem feltétlen áll szándékában beszerezni egyet.

Véleményem szerint azonban kevés ember tart ilyen egzotikus állatokat, ebből kifolyólag nem sok ember tudja, mi szükséges a tartásukhoz, így valószínűleg ennek köszönhető, hogy az ilyen, és ehhez hasonló témákban egyetlen hasznos, a kérdést valóban megválaszoló válasz nem született.

2023. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!