Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi errősebb a medve vagy a bika?

Mi errősebb a medve vagy a bika?

Figyelt kérdés
Mongyuk ha egy medve ráttamadna a tehenekre?

2021. márc. 1. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Oké, mongyuk.
2021. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

most akkor tehenekre, vagy bikára?


Egyébként attól függ, milyen az edzettségük.

2021. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én ugygondolom ha egy medve rátámadna a tehenekre egy bika mege tudná védeniőket
2021. márc. 1. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
én
2021. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

A természetben a szarvast leteríti a medve.

De medvével nehéz ekét húzatni.

2021. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Egy grizzly erősebb, egy maláj medve nem :D

de egyébként általánosságban szerintem erősebb lenne a medve.

2021. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Minden a fajtától és a helyzettől függ. Például hogyha egy a bikának Micimackóval kell megküzdenie, akkor nem kérdéses, hogy ki nyer...
2021. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

A bikának vannak szarvai, és fel tud öklelni pl egy medvét, ha elég tökös, és nem ilyed meg. Meg persze szerencséjének is kell lennie.

A medvének meg karmai és fogai vannak, meg alapjában véve ragadozó. Én nem tudnám megmondani, bármelyikük kikerülhet győztesként. De ez a méretüktől is függ, meg milyen ügyesek, bátrak, és főleg az számít, hogy melyikük támad először. Mert ha a bika 40 km/h -val nekiront hegyes szarvaival a medvének, akkor annak nem sok esélye lesz a bikával szemben. De szerintem nem igen mernek nekirontani, hacsak nem valami agresszív viadalokra tenyésztett bikáról van szó. Amúgy meg inkább a medve lenne a győztes, ha a bika nem tudna nekifutni. A medve a szarvait le tudná fogni a mancsaival. De ehhez a medvének is elég jól kifejlett példánynak kell lennie.

2021. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha házi szarvasmarháról van szó, és csak egy darab bikáról, akkor figyelembe kell venni az ösztönös viselkedést. Alapvetően elfut a ragadozó elől. A háziasított marhákat szelektíven tenyésztették évezredek óta, hogy minél kevésbé legyenek agresszívak. Egy bika, ami épp ivarzó nőstényeket véd, harcolni fog. Egy magányos bika nem valószínű. Az utolsó pillanatban fog csak harchoz folyamodni, amikor a medve beéri. Ekkor már nem tudja kihasználni a lendületét, és a medvéét meghaladó tömegét. Egy magányos bikát valószínű, hogy zsákmányul ejtene egy medve. Ugyanakkor kicsi a valószínűsége, hogy egy medve, ha nem muszáj, szarvasmarhára támadjon. A ragadozók mindig mérlegelik a sérülés veszélyét. Ha túl magas, könnyebb prédát választanak.
2021. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A szarvasmarhák tehén egyedeid választják ki prédának a medvék , ami gondolom nem véletlen. A 750 kilós legelő, vagy karámban lévő teheneket könnyedén megöli a medve. A bikákat inkább kerüli.

[link]

2021. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!