Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadállat szelídítés?

Vadállat szelídítés?

Figyelt kérdés

Társasházban lakom, nem tarthatok állatot, de szeretnék szelídíteni. Eddig varjúra gondoltam, de nincs a kertben, nem tudom hogy csalogathatnám ide őket.

Vannak mókusok, gerlék, feketerigók.

(Senki ne nézzen hülyének, éticsigákat, halakat és rákokat is tartok)



2021. márc. 11. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A feketerigó és a mókus szerintem felejtős. A gerle még talán összejöhet, felénk is van rengeteg és nem félnek az embertől, rendszeres etetéssel szerintem magadhoz szoktathatod őket.
2021. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a kert felé van varjuval ősszel és télen :) persze ez több éves etetés miatt van. Csak úgy nem fog oda menni, csak ha látja hogy van kint étel. Mi a varjúnak diót és száraz kenyeret szoktunk kiszórni. Minden évben egyre több jön. De nem tudom hogy hogyan tudnád megszelidíteni így, illetve így szabadból befogva nem is ajánlom, mert ismeri milyen szabadnak és vadnak lenni, így sose fogja szeretni hogy már házi állat. Fogságban nevelt varjút próbálj szerezni (már ha lehet)
2021. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Tele van varjúval*
2021. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Tegyel ki etetot, friss vizet es gyonyorkodj bennuk. Nem olyan ritka az sem, hogy a mokus odaszokik. Nyilvan nem a kezedbol fog enni, mert annal ovatosabb allat, de az ablakbol nezheted oket.

Serult vadmadaraim voltak, rigo, galamb, vadkacsa, rozsdafarku - ok eleg szelidek maradtak, de mind fiatalon kerult hozzam, es csak addig gondoztam oket, mig meg nem erosodtek. Mindegyik "haza" jart egy ideig, aztan egyre ritkabban, gondolom talaltak párt, legalabbis jobb ebben a hitben elni.

2021. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha valakinek a kérdésed után az jön le, hogy hülye vagy, tudasd vele, hogy ilyen állati nagyot tévedni is emberi dolog :) Minek neked az ilyenekkel foglalkozni ?


A gyakorlati részhez nem tudok hozzászólni, de míg megvalósítod az álmod,

közben Gerald Durrell ellát szórakoztató és tanulságos könyvekkel arról, milyen kalandokon átjutva "szelidített" ő!

Érdemes: [link] :-)

Üdv.

2021. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Társasházba szerintem nem jó ötlet galambot szoktatni, mert mindent összefosnak, és az alsó szomszéd @nálba pattint.


Sajnos tapasztaltam, mert 6 évig olyan lakásban laktam, ahol a felettem lakó banya etette a galambokat, és az én teraszomról / ablakaimról is naponta kellett tisztítsam a fost.

2021. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Alattunk szálloda van, jóbis lenne ha összefosnák, mert folyton hangoskodnak.
2021. márc. 12. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:
16%
Ne szelídítsd, mert sebezhetővé teszed őket.
2021. márc. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!