Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen módon lehetne felmérni...

DennyHUN2003 kérdése:

Milyen módon lehetne felmérni a vaddisznó állományt?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy hogyan és milyen módszerrel lehetne felmérni az adott vadászterületen a vaddisznó állományt. Egy beszámolóhoz kéne de nem tudom hogyan csináljam.

2021. márc. 23. 20:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
23%
Beírod a keresőbe gondolom kiadja 😀
2021. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Helikopterről, vagy ha van vadetető vadkamerával pl.
2021. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Helló nyomok alapján vannak kihelyezett szórók illetve etetések aszerint hogy oda egy éjszaka menyi jár rá ugyebár ez terület függő is menyire zavarják menyire vannak helyek ahol nappal megtud feküdni egyhegyvidékes lakatlan erdős területen könyebb ha nincs zavarva van élelem akkor ott marad egy ideig a disznó mozog nem sokat tartja a területét ha zavarva van mint például mezőgazdasági területen ott nehezebb szétverődnek gépek juhászok kutyái zavarják.Lényegében figyelik egy nap alatt akár 2-3ezer hektárt körbe lehet járni most hogy sár van hó jól látszanak a nyomok látszik ha egy konda disznó(kb10-15) merre jár nyomok alapján nagy segitség a vadkamera is etetni kel több helyen és azok szerint is látod menyi disznó jár arra amellet a vadkár is egy irányt mutató dolog lényegében igy bocsi az összecsapott szövegért de fáradt vagyok igy estére remélem tudtam segiteni. Üdv egy vadász
2021. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A helikopter ne írd bele butaságot írt a második válaszoló. A disznók ha nincsenek zavarva nappal aljnővésben bújkálnak éjjel mozog inkább a vadszámlálást vadőrök végzik és nem sok vadász egyesületnek van rá keret hogy helikopterrel cirkáljanak
2021. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
#4: De, csinálják, persze csak télen és nem írtam, hogy vadásztársaságok. Jópár éve sajnos halálos baleset is volt, lezuhant közben egy helikopter, egy egyetemista meghalt.
2021. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
4es vagyok ne haragudj de szerintem te keversz valamit télen nincs vad számlálás gondolj bele hajtó vadászatok vannak hétvégente rengeteget mennek a disznók sok terítékre kerül kiegészítés képp az afrikai sertés pestis miatt több országban megyénként le van tiltva a hajtóvadászat hogy ne zavarják a disznókat higy ne hordják a betegséget próbálják lassítani a terjedést rengeteg elpusztúl amit pls meg sem találnak pl romániában megeszik akár a medvék és amugyis általában olyan helyen fekszik meg ahol nem igazán kapja meg senki. Vannak területek ahol bevannak kerítve a disznók kertes vadászatokra azokat számolhatják helikopterből vagy hajthatják lehet azt láttad de azt ne soroljuk a természethez azok a disznók tulajdonok azok nem mennek akár megyéken keresztűl.
2021. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

volt egy ilyen tárgyam az egyetemen (vadgazdálkodás szakirányon):

populációbecslés és monitoring


próbálj rákeresni!

2021. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Ma már drónnal is meg lehet csinálni.
2021. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mindig vándorolnak gps nélkül nehéz megmondani
2022. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok

mintavételezés alapján szokás az állománybecslés.

vagy reprezentatív mintavételi területeken számolják a látott állatokat. Vagy ürülékből, nyomokból becsülnek...

2022. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!