Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért ilyen tompák az emlős...

Agnarr kérdése:

Miért ilyen tompák az emlős ragadozók fogai?

Figyelt kérdés
Ha veszünk egy pillantást a ragadozó hüllők és halak fogaira, észrevesszük, hogy sokkal hegyesebbek és alkalmasabbak arra, hogy komoly sérülést okozzanak. Néztem egy csomó természetfilmet, és azt vettem észre, hogy ezek az állatok egy harapással képesek ölni, vagy végzetes sebet okozni, míg az emlősök többségének olyan tompa a fogazata, hogy többször is meg kell ráncigálniuk a prédát, mire egyáltalán a bőrét el tudják szakítani. Mégis mire jó ez nekik? Miért lehet egy ilyen fogazat olyan hatékony, hogy megérte ezt kifejleszteni a másik típus helyett?

2021. márc. 29. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Még nem volt macskád. Igaz?
2021. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a hüllőkhöz képest tompa.
2021. márc. 29. 18:31
 3/19 A kérdező kommentje:
Az emlős fogazat is képes átharapni a bőrt, de egyetlen harapásból származó sérülés meg sem közelíti azt, amit egy azonos méretű hüllő vagy hal tud.
2021. márc. 29. 18:33
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk nem a harapás öl. Jó mondjuk, ha ketté harap egy cápa akkor de. De ezeknek az állatoknak nincs szükségük rágni. Például a kígyó is egyben nyeli le a zsákmányt és utána hónapokig nem táplálkozik.

Tehát az az életmódtól függ. De akiknek gyakran kell enni, azok rágnak és azoknak vannak hátul őrlő fogai.

2021. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Mert az eles fog hamar torik, es sok energiaba kerul ujat noveszteni.
2021. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Meg még vadászgörényed sem.
2021. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jó most első sorban a nagyragadozókra gondoltam, mint a nagymacskák.
2021. márc. 29. 19:01
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

"ezek az állatok egy harapással képesek ölni"


Egy macskának szerinted mennyi idejébe telik megölni egy verebet? Meg aztán ahhoz a vékonyka madár bőrhöz miért is kellene borotvaéles cápafog?

2021. márc. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
És egy tigrisnek egy majmot? :)
2021. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
A nagymacskák megfojtják a zsákmányt.
2021. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!