Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznó támadás. Szerintetek...

Vaddisznó támadás. Szerintetek meg akart támadni? Mi a legjobb, amit tehetsz ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az egyik nap túráztam a barátnőmmel az erdőben, amikor hirtelen felkelt egy vaddisznó tőlünk 10-15 méterre a bokorban, mozdulatlanul álltunk, majd elkezdett egyenesen felénk futni az állat. Feltört belőlem az adrenalin, felkaptam egy vastag fát a földről, és elkezdtem üvölteni, és ekkor irányt váltott a vaddisznó, és nem lett baj. Szerintetek most akkor meg akart támadni? És az üvöltéstől megijedt? Vagy csak szaladgálni támadt kedve felénk? Mi a legjobb, amit tehetsz egy ilyen szituációban?

Ez egy xxl-es példány volt, mindenesetre emlékezetes pillanat marad.



2021. márc. 31. 23:15
 1/9 anonim válasza:
95%
Igen, meg akarhatott tamadni, es jol csinaltad hogy elijjesztetted, esznel voltal.
2021. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Kamu szaga van. Ha a vaddisznó támad, akkor be is fejezi a támadást, hogy így mondjam. Kizárt, hogy egy üvöltéssel elriasztottátok volna.
2021. márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
A vaddisznó koca nem játék, különösen ha malacai vannak. Másztam én is kényszerűségből fára, mert megtámadott. Soha nem szabad sűrű bokrok közelébe menni,mert a vad nappal ott pihen. De nemcsak a koca, a kan is támad, jókora agyarai vannak, az sem játék, de csíkos, aranyosnak nevezett kismalacok sem.
2021. márc. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

A legjobb a megelőzés. Pl eleve nem menni olyan sűrű dzsumbuj közelébe ahol esélyes, hogy pihenhetnek az állatok.

Amúgy bátor volt amit csináltál, de szerencséd is volt. Ha pl kismalacokat védő koca lett volna, azt nem tántorítod el csak így.

A legbiztosabb talán felugrani vagy felmászni valahova, és megvárni, amíg arrébbállnak.

2021. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kismalacok nem voltak szerencsére, azt tudom, hogy akkor nagyon bolondak a kocák. Ez egyedül volt.
2021. ápr. 1. 00:00
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha agyara is volt, akkor kan volt, nem kevésbé veszélyes.
2021. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

A csajod utána hősként nézett rád? Ha igen, akkor a többi lényegtelen.

Ez egy XXL-es vadkan volt, a bográcsba való fajta. Legközelebb vigyél magaddal valami durrogós dolgot amiről azt hiheti, hogy puskalövés, de a legtutibb, ha felugrotok egy fára. A medvénél ez nem működne, viszont az nem is ilyen marha, hanem kíváncsi, és egy elhajított kajászacskóval jellemzően le lehet hülyíteni.

2021. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Fura, mert nem jellemző, hogy a kijelölt túristaút közelében tanyáznak, azt általában elkerülik messzire az állatok. Feltételezem nem voltatok akkora idióták, hogy letértetek az útról.


Egyébként mázlid volt, mert ha a vaddisznó komolyan meg akar támadni, akkor hafonászhattál volna a bottal, semmit nem ért volna.

2021. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Azt kell mondani, hogy elvisznek a vadászkiállításra, helikopterrel. Úgy eliszkol, hogy ott se vót.
2021. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!