Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért majom a gibbon és miért...

Miért majom a gibbon és miért a csimpánz is?

Figyelt kérdés
Totál más egy felmajom meg egy emberszabású. Olyan mintha közelebb lenne az emberhez az emberszabású. Miért nem az embernek valami alfaja?

2021. ápr. 10. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Igazából az embert is lehetne majomnak sorolni, ha nagyon akarnánk, mivel a közös ősünk is majom volt, csak nem mai majom...


Én azt nem értem, hogy az orángután az miért emberfélének van sorolva...


(De nem vagyok hozzáértő)

2021. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem az emberből fejlődött ki, azért nem az ember alfaja. Az ember az emberszabású majmok alfaja.
2021. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Miért kutya egy csivava meg egy kuvasz is?
2021. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
22%
te is majom vagy
2021. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%

A “majom” nem éppen tudományosan pontosan meghatározott szó hanem csak hétköznapi s igen tág fogalmú. Ezek megértéséhez nem ártana kicsit elmélyedni a rendszertanban. Mondjuk ugródeszkának itt van pár magyar Wiki cikk (ha részletesebben/ pontosabban érdekel akkor inkább az angol Wiki-t olvasd) amivel remélhetőleg nem foglak még jobban összezavarni:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!