Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A lány vaddisznókra is mondják...

A lány vaddisznókra is mondják, hogy vadkan? Ez az állatfajnak egy másik megnevezése?

Figyelt kérdés

Ha név eredetéről tudtok valamit, kérlek, arról is írjatok, de aki pl magyarázatot tud csak, vagy tippje van; kérem, az is írja. :):)


Nagyon köszönöm előre is. :)



2021. ápr. 12. 17:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
A nőstényt kocának hívják.
2021. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja a fiatal nőstény az meg süldő
2021. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

De okés, de hogyha pl jön egy, és nem tudod hirtelen beazonosítani, mondjuk egy kifejlett példány, és még meg se nézted, hogy fiú, vagy lány, mert rettegsz, és azt nézed/azonvagy, hogy hogyan menekülj el, akkor azt is hívhatják vadkannak, nem? Vagy csak ha tutira fiú? Vagy ha pl látja, hogy lány, de ijedtében csak a vadkan jut eszébe, vagy úgy érzi, nincs ideje végigmondani, hogy vaddisznó, vagy látja,hogy lány, de azt mondja, vadkan, mert ő a "vadkan" szó alatt a vaddisznót mint állatfajtát érti. Tehát hogy neki pl lehet-e egyenlőségjelet tenni a vadkan és a vaddisznó közöttt.


Köszönöm az eddigieket; aki bármit meg tud még cáfolni/erősíteni, vagy bármivel ki tudná egészíteni, kérem , írja. Köszi.

2021. ápr. 12. 17:21
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem. A vadkan nem egyenlő a vaddisznóval. A vadkan az kan.
2021. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Huh, te mit ittál? Olyan zavaros és életszerűtlen, amit kérdezel.

Ha támad, nem mindegy, milyen nemű vaddisznó támad?

2021. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

“ vadkan főnév

A vaddisznó (1) hímje. “

2021. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A kérdés igazából arra irányult, hogy néha/vagy mindig; a vaddisznó és a vadkan közé lehet-e egyenlőséget írni; csak gondoltam, minél precízebben megpróbálom leírni.


De szóval tehát , megkaptam a választ, amit nagyon szépen köszönök; és mentek a zöldek mindre. ♥ ♥ ♥ ♥

2021. ápr. 12. 17:29
 8/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

Mosd direkt rákerestem a vadkan szó jelentésére s ha minden igaz ez egész pontosan a hét évnél idősebb hím vaddisznóra vonatkozik. Az ,hogy hím egyedre értendő az sejthető a “kan” szócskából de mondjuk én nem tudtam ,hogy hét év a “határ”. Mondjuk azt sejtettem ,hogy fejnőtt állatra vonatkozik, legfeljebb nem tudtam.

Ha valaki szinonimaként használja a vaddisznó s vadkan szavakat hát szíve rajta, de minden esetre nem mindig helyes megnevezés.

2021. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt is ♥ ♥

(Így most egyelőre pont annyi szivecske van, amennyi válasz; de akinek még eszébe jutna valami, kérem, írja; de már akkor meglett a válasz, és nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. :):))

2021. ápr. 12. 17:32
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Körülbelül a szarvasmarhával tudnám párba állítani. Ott se mindegy, hogy tehenet, üszőt, vagy épp bikát mondasz. Mivel háziállatról van szó és talán gyakrabban látni tehenet, mint vaddisznót ezért egyértelműbb a különbség, de egy kocára a kan szót épp annyira helytelen használni, mint egy üszőre a bikát.
2021. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!