Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a vizilovak segítenek bajbajutott állatokon? Több olyan videót láttam, hogy vizilovak mentenek meg állatokat krokodilok fogságából.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem természetes körülmények között nem történik ilyen. Csak akkor, ha valami "idegenkezűség" van a dologban.
2021. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Semennyire. Nagyon territoriális állatok. Megtámadnak mindent ami a területükre megy. Krokodilt, antilopok, gnút, zebrát mindent. Az hogy egy állatot úgy taszigálnak hogy úgy tűnik kívülről hogy segítenek neki, vagy a másik állatot támadják meg és úgy tűnik hogy ezáltal amazt védik, ez csak véletlen. Nem tudatosan segítenek neki csak a területét védi
2021. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1- es vagyok. Kérdező, tudnál mutatni egyet a szóban forgó videók közül?
2021. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan a #2-es vagyok de itt egy

[link]

2021. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy másik


[link]

2021. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.

nagyon sok ilyen videó található interneten. Egyáltalán nem úgy tűnik nekem, hogy ezt a vízilovak érdekből teszik, mert akkor a megtámadott állatot is megtámadnák.

2021. ápr. 14. 20:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előző videókat Én linkeltem be. Van köztük olyan is. Elüldözi a vad kutyákat utána megöli a "meg védett" állatot
2021. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
És mivel a víziló nem ragadozó az ilyen "gyilkolások" csak azért történnek mert területet véd. Az említett videókban is már szinte csak egy kis pocsolyába küzdenek
2021. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem védik meg a többi állatot, ilyen viselkedésre csak az ember képes tartósan.

Még a kutyák se védenek meg más fajokat, max a falka társakat, ne keverjük össze a cuki videókat, ahol a kutya megvédi a gazdit/gyereket, a védett személy falkatársi rangban van. Más lényt, pl. nyulat nem véd meg.


Ez állat, nincsen lelkiismerete vagy bármiféle morális gondolkodása, védi a kölykét, nőstényeket, a területet.

2021. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!