Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tényleg ennyire veszélyesek a...

Tényleg ennyire veszélyesek a fekete medvék?

Figyelt kérdés

Pont tegnap keresgettem amerikai táboroztatós videókat, mert én is szeretnék kimenni valamelyik nyáron Camp Leaders-es programmal (egyetemista vagyok).


Az egyik videóban szembejött egy olyan kép, mikor medve konkrétan az emberek között sétál fényes nappal, 00:42-től látható: https://www.youtube.com/watch?v=v9keKvZsAUs


Ma meg szembejött velem ez: [link]


Most akkor veszélyes a medve vagy sem? Egyik pillanatban az embertől pár méterre sétálgat, a másikban meg gyilkol?


Nagyon szeretnék én is kiutazni egy nyárra, de őszintén szólva félek is egy kicsit, nem szeretnék pont az a kivétel lenni, akit épp rosszkedvében talált a maci :/



2021. máj. 2. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A nemzeti parkokban az állatok hozzászoktak az emberekhez. A támadások általában olyan helyen történnek, ahol szabadon élnek a medvék és a kiránduló véletlenül túl közel megy a bocsot nevelőhöz.
2021. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Veszélyesek nem érdemes kötözködni velük.
2021. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

Minden,medve veszélyes addig simogatják őket még darabokra tép néhány embert .

Mikor Miskolcon,is meg jelent a kétség elfogott,mikor mentem reggel dolgozni .

2021. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
Veszélyesek és komolyan is gondolják.
2021. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Idézet a cikkből:


"Feketemedve ölt meg egy nőt az Egyesült Államok Colorado államában, amire 1960 óta mindössze négy alkalommal volt példa."


Tehát 61 év alatt négy ilyen eset történt. Még kutyatámadásban is több ember sérül meg/hal meg, mint medvetámadásban. De gondolom azért utcára mégis kimész. Ha nem kezdesz el incselkedni vele, nem vakuzol a szemébe, nem akarod házikedvencként kezelni, nem fenyegeted a bocsait, nem fog megölni téged. Nyugodtan menj ki Amerikába! Nagyobb valószínűséggel zuhan le a gép, minthogy végez odakint veled egy medve. (Nem tudom ezzel segítettem-e.)

2021. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!