Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha egy szarvas göndör szőrrel...

Ha egy szarvas göndör szőrrel születik, az milyen előnyökkel és hátrányokkal jár?

Figyelt kérdés

Egy történethez kell, az egyik karakter egy szarvastehén, aki kisebb mutációkkal született


(Pl. tarka, és emiatt heterokrómiája is van mert az egyik szeme a foltja miatt kék)


A többinek tudom az előnyét-hátrányát, de a göndörségnek nem.


2021. máj. 5. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb a hőszigetelése. 🤣
2021. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 én valamiért arra gondolok, hogy pont hogy rosszabb, nem?
2021. máj. 5. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez hülyeség. Induljunk ki az emberek hajából. A göndör haj általában sokkal dúsabb, mint a sima, egyenes haj. Tehát, ha dúsabb, akkor jobban szigetel.
2021. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja. Arra gondoltam, mint amikor nem egy vastag kabátot veszünk, hanem rétegesen öltözünk. Bár függ gondolom attól is, hogy van-e szél, és ha olyan ritka, hogy átfújja, akkor pont rosszabb.
2021. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a birkára gondolok, ott jó a szigetelés, de mondjuk az olyan sűrű, hogy az ütést is felfogja.
2021. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszabbul vezeti le az esővizet az állat hátáról és rosszabbul is szárad. Pont emiatt könnyen bepálhat egy ilyen bunda, hiszen nincs aki gondozza, így egy nyirkosabb időben simán begombásodhat a bundája.

A kócos göndör bunda akár be is akadhat a sűrű bozótosba. Az egyenes szőrön könyen végigsiklanak a tüskék, de egy ápolatlan göndörségbe simán megkapaszkodnak.

2021. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!