Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a feltéle annak, hogy egy...

Nem tom... kérdése:

Mi a feltéle annak, hogy egy tigrist tarthassak?

Figyelt kérdés
Rá kerestem már, de semmit sem találtam ezzel kapcsolatosan. Az engedélyeket ki váltanám, illetve a helyet és az etetést is biztosítanám (tisztában vagyok azzal, hogy nem kis pénz a fenntartása). A későbbiekben, lenne egy tenyészetem, és onnan, én saját jó magam biztosítanám az ételt a tigrisnek, illetve egy elég nagy helyet is tudnék neki ki alakítani, mivel lenne majd egy tanyám, ahová ki is költöznék idővel, és a költözés után venném meg. Tehát, több ezer m2 állna a rendelkezésemre, azonban a hely kialakításán illetve az etetésen kívül, semilyen más feltételt nem ismerek, és nem is találtam az interneten. Ha, én nem vagyok ott, akkor menne egy gondozó hozzá, naponta többször is.

2021. máj. 14. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
google
2021. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon magánszemélyként egészen biztosan nem tarthatsz tigrist, akármilyen feltételt is teljesítesz. Ezt javasolnám inkább neked, cuki feje van:


[link]

2021. máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Szép terv, én is milliomos akarok lenni, de mégis száraz kenyeret eszem a válaszom megírása közben. Hány éves vagy?
2021. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, azonban a bátyámmal kezdek egy saját tenyészetet (10e db csirke és tojó tyúkkal kezdünk, volt már előtte tenyészetünk, illetve ezt is tanulom, így érték is hozzá), pályázati pénzből, illetve a saját pénzünkből kezdenénk el. Amire kész lenne, már a 18-at, több mint valószínű, hogy be tölteném, azonban most elérhető a pályázat, így az ő nevén lenne, de mivel a bátyám nem ért a papír munkához, és az állatok gondozásához, ezért csak az ő nevén lenne, ő írna alá a papírokat, én pedig csinálnék minden mást. A szüleimnek van/vannak cége(i), így én ebbe nőttem fel és bele is tanítottak és a tenyészetbe is, hogy később még tudjam állni a helyem. Nekem a tenyészettel nem az a célom, hogy gazdag legyek, vagy menőzzek, hanem, hogy amikor tízen x év múlva lesznek gyerekeim, ne kelljen majd azon gondolkozom, hogy miből lesz kenyér az asztalon, hogyan lesz tető a fejük felett stb... Nem vagyunk szegények, de volt olyan, hogy nekünk sem volt, ahogy mindneki volt már. Vagy legalább is a legtöbben. Tigrist pedig azért szeretnék, mert a húgomnak egy nagy álma, hogy ilyen állataink legyenek, de akkor majd egyszer csinálok egy kisebb allatkertet (nem kerül túl sokba, és pályázati pénzből), és úgy, ha magán személyként, nem lehetséges. Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 15. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Vannak ám tervek 😂
2021. máj. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még csak terv, de ha minden igaz, akkor nyár vége körül már kész lesz a tenyészetünk.
2021. máj. 16. 02:04
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Csinálsz egy kisebb állatkertet? Igen, az megoldás lehet. Egy jogszabályoknak megfelelő, kisebb állatkert több tíz millió forint, de akár százmillió is lehet. Egy tigriskölyök ára 15.000 - 50.000 USD között mozog, és ugye kettő kell.


Ha ennyi pénzetek van, akkor javaslom inkább az állampapírt, a kamatokból vígan meg lehet élni. Ha viszont nincs ennyi pénzetek, akkor a javaslatom az, hogy nőj fel, mert így a gyerekeidnek, meg neked is, fel fog kopni az állatok.

2021. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy számoltam, hogy körülbelül 80 millió forintba kerülne az állatkert, csak egy pár darab állattal (fájonként 2db, egy hím és egy nőstény), illetve állampapírokba pedig nem szeretnék/szeretnénk "fektetni" pénzt. Sokkal szívesebben fektetjük be/segítünk egy új cégnek, annak érdekében, hogy sikeres legyen a jövőben. Illetve, mint írtam pályázati pénzből készülne el az állatkert is, illetve a tenyészet is. És egy kicsit a saját pénzünk is benne lenne.
2021. máj. 23. 22:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
:D Jaj ez nagyon jó! Folytasd!
2021. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod, mit veszel a nyakadba. Legyel olajsejk, és vezethetsz pórázon hiúzt...
2021. júl. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!