Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A Budapest belterületén lévő...

A Budapest belterületén lévő erdőkben, parkokban élnek vaddisznók, gímszarvasok és őzek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 15. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb zöld övezet Budapesten a normafa és a hármashatárhegy, ha jól tudom! Elég sokat mászkáltam már errefelé, de én még nem találkoztam egyikkel sem! ez persze nem jelenti azt,hogy nincsenek..
2021. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A Szépvölgy-Nyék részen 14 éve találkoztam vaddisznókkal éjszaka. 100 m-ről megvártam, amíg az egyik erdőből a másikba átkocogtak az úton. Nem mentem közéjük.
2021. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Igen! Rendszeresen találkozom őzekkel az egyik budapesti temetőben. Télen-nyáron. Igazából az a szokatlan, ha nincsenek ott. Legutóbb a múlt héten.

(Szándékosan nem pontosítom, hogy melyik temetőről van szó...)

2021. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Vaddisznók biztosan, még a lakott területen is. A Lívia utcában pár hete láttunk vaddisznót, nem először. (Szintén a környéken pedig rendszeresen jár erre egy róka.)
2021. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyne élnének.

Elsősorban éjjel mozognak, ezért nem látják őket sokan.

Én taxis vagyok, éjjel dolgozom, és ha elhagyom Pestet valahol Budán, mindig látok vaddisznót, őzeket, rókát.

Nemrég meg kellett állni, mert az őz állt az út közepén, és nem akart megmozdúlni.


Tegnap mondta a rádió, hogy valahol a Börzsönyben lefényképeztek egy nagy testű szép kifejlett medvét.

2021. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy az állatok már szervezkednek, hogy visszafoglalják a természetes helyüket és lassan kiűznek minket a városból?! HÁ SEGÍTSÉG!!!!! 😭😭😭😭😭
2021. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zolo válasza:
100%
Nem kell Budapestről kimenni, sőt még a budai hegyekbe sem, hogy vadállatokkal lehessen találkozni. Én Pesten repülőtér közelében lévő kiserdőn átvezető Csévéző útnál már több esetben láttam az úton átszaladó őzet. Nem véletlenül van kirakva a vadveszélyt jelzőtábla.
2021. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vaddiszno-roka-szarvas-facan-nyul-mokus ... mindegyik van a budai hegyekben. Hajnalban es szurkuletkor lehet veluk talalkozni ... en rendszeresen talakozom veluk.
2021. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Budakalaszon talalkoztam mar vaddisznoval es szarvassal is, Kaposztasmegyeren szarvas, roka es nyul kerult mar az utamba, Harmashatarhegyen minden allattal talalkoztam mar, Hajogyari szigeten tavaly telen volt vaddiszno kaland, Luppa szigetnel mindig latok vaddisznot.


Vannak allatok boven Pest kornyeken.

2021. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Ajaj. Vannak bizony.

Állítólag a 60 as években Budán, a feneketlen tóban élt két viziló.

A régi öregek mesélték.

2021. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!