Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kardfogú tigris csapatban...

A kardfogú tigris csapatban élt, és vadászot mint az oroszlán, vagy magányos életett élt?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
A kardfogú tigrisek nem egy faj voltak hanem egy család. Tehát attól függ melyikről beszélünk.
2021. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha megnézzük a ma élő tigriseket, akkor tudjuk, hogy magányos állatok, így inkább egyedül vadásznak. Szerintem a kardfogú tigris isegyedül vadászhatott.
2021. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom csapatban vadásztak.
2021. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az archeológusok úgy gondolják, hogy csapatban vadásztak, mivel találtak a maradványaikon olyan sérüléseket, amelyek miatt egy ideig nem tudtak volna vadászni, de ezek a sérülések gyógyultak voltak, tehát valószínűleg a harcképes társaik a gyógyulásig megosztották velük a zsákmányt.
2021. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 A kardfogú tigris nem volt rokona a mai tigriseknek
2021. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én a kérdező vagyok!


Most, akkor csoportos életett élt, vagy egyedül?


Azért, kérdeztem mert az interneten leginkább a testfelépitéséről, és a hatalmas agyarairól írnak, de erről nem.

2021. máj. 28. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, csoportosan. A nagymacskák csak akkor váltanak erre az életformára, ha a magányos vadászat sikerét módszeresen ellehetetleníti a buja erdők visszaszorulása, a helyüket lassan átvevő ritkás fás, majd füves puszták. A kardfogúak is így alakulhattak ki, csak az oroszlánokkal ellentétbe nem kényszerültek arra, hogy hosszú távon üldözzék zsákmányukat, igaz, szemfogaik közel se tették olyan félelmetes ragadozóvá őket, mint ahogy kinéztek. Elég volt egy jól irányzott ugrás és harapás, majd megvárni, amíg a lomha zsákmány elvérzik.
2021. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok, talán ez a cikk ír legjobban a témáról:

[link]

De ez a cikk is erről szól:

[link]

Sajnos magyarul nem nagyon vannak erről ismertetők.

2021. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!