Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » 9mm-es pisztoly meg tudna...

9mm-es pisztoly meg tudna állítani egy támadó Grizzly medvét?

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 13:03
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Persze, megállna röhögni. :-)


Komolyabban: helyzettől függ. Ha csak kíváncsiskodik, és azért támad, mert zsákmányolni akar, akkor valószínűleg igen. A zajhatás is ijesztő, a lövedékek pedig azért okoznak sérülést, nem is kicsit. Azt nem tudom, hogy pl. a koponyáját át tudná-e lőni egy 9mm-es, de nem kizárt.

Ha viszont dühből, vagy félelemből támad, akkor nem egyszerű megállítani, gyakorlatilag meg kellene ölni a medvét. Hát jól kellene célozni, az biztos... De szerintem kétséges a dolog kimenetele.

2021. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Még egy átlagos légpuska is meg tud ölni egy lövéssel egy grizzlyt, pl a Beaumont .22 160 J.
2021. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vantel ***** válasza:
80%
Igen, a titka,hogy szemén keresztűl az agyába hatoljon.
2021. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
YouTube-on van fenn egy elefánt vadászos videó. A vadász rosszul céloz, nem találja jól el, erre az elefánt támad. A kísérők AK-47-el rálőnek 5-6 lövés is talál, az elefánt megfordul és elmegy. Az AK47 nem bírta leteríteni, csak megijesztette.
2021. jún. 27. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Meg egy sima barna medvet sem alitana meg nemhogy egy Grizzlyt:)
2021. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, én már hármat megállítottam. Most itt sorakoznak a spájzban.
2021. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Minden állatnak a szemét kell célbavenni, az a legérzékenyebb pont. azt nem tudom hogy megállítaná e de én tuti a fejére céloznèk, aztán mehet bele az egész tár. Illetve egyet azért hagynèk magamnak is ha az előző taktus nen vállna be :D
2021. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Persze, próbáld csak meg a szemét eltalálni úgy, hogy feléd rohan üvöltve, és pár másodperced van csak célozni.

Egy teljesen megvadult grizzly-t még puskával is nehéz megállítani, nemhogy egy szaros pisztollyal.

2021. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A fegyverekhez kell érteni, hogy ezt megmondd. Még a 22 - es is átlövi az ember fejét. A 9 mm - es már bőven átviszi a medve koponyáját. Egy ilyen kézifegyver átviszi az autó karosszériáját is egyik ajtón be, a másikon ki. A filmekben, működik csak, hogy az autó mögé bújnak a szereplők.


A probléma a rombolóerejével van, mert szinte teljesen biztos, hogy behatol a medvébe, de az nem, hogy azonnal meg is állítja. Ha a fején találod el, akkor egy gombázódó 9 es egyből megöli a medvét. Egy sima FMJ lövedék nem biztos, hogy leteríti, de amúgy abba is belehal később. A probléma azzal van, hogy eltalálod e. Mert nagyon nehéz fejlövést leadni. Sosem célzol szemre, ez hülyeség, lehetetlen. A legvalószínűbb forgatókönyv szerintem, hogy rálőssz a medvére, de nem találod el az agyát, az megöl téged, esetleg elfut és később kimúlik a lölvésektől.


Az elefánt sem azért nem halt meg rögtön, mert nem hatoltak át a lövedékek rajta. A 762/39 - es lövedék, az AK lövedéke a vasúti sínt is átviszi. Azért nem halt meg rögtön az elefánt mert hozzá képest ezek nagyon apró lövedékek. Ha egy embert átszúrnánk hosszú tűkkel, abba sem halna bele egyből. Viszont az az elefánt pár perc múlva biztosan eltávozott.

2021. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!