Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az Alacsony-Tátrában mennyire...

Az Alacsony-Tátrában mennyire kell tartani a medvéktől? Liptov környékén leszünk. Vannak olyan csúcsok, amik biztonságosabbak, kevésbé járnak arra barnamedvék?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata medvékkel? :D tényleg az a legjobb döntés, ha nem csinálok semmit, csak hátrálok, ha látok egyet?

2021. júl. 11. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
ha látsz egyet már rég késő, meg fog enni
2021. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni a medvétől személy szerint a farkasoktól jobban tartok. Én fotózom medvéket vadon rendszeresen minden nyáron már 2 éve Erdélyben. Kirándulni is szoktam olyan helyeken, hogy a mancsnyomaikat és ürüléküket követem. Jóval hamarabb tudja hogy közeledsz, mint hogy te egyáltalán belebotolhass. De ha netán mégis látnál egyet vagy szembejönne, akkor maradj mozdulatlan. Nem érzékeli a mozgást, ha pedig hangoskodsz megijed és elfut. Nagyon kicsi az esélye, hogy neked rontson, de akkor is egy helyben kell maradni, hadonászni, üvölteni, és az utolsó pillanatban megtorpan majd. De ilyen nem fog történni. Amúgy ha nagyon paráztok, hangosan beszélgessetek, énekeljetek, zenét nyomjátok és esélytelen, hogy lássatok. Minden medvetámadás fel van fújva Erdélyben is, hogy a vadászok a kilövési engedélyt visszakapják. Erdélyben él 6000 medve, felvidéken 600 kb tudtommal. Ha én Tusnádfürdőn és környékén nem láttam medvét ahol rengeteg van, akkor ti se fogtok. Jó utat, gyönyörű helyre mentek.
2021. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!