Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért az oroszlánt tartják az...

Miért az oroszlánt tartják az állatok királyának? Pl a tigris vagy a medve is sokkal erősebb nála.

Figyelt kérdés

2021. szept. 1. 19:55
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a hímek “fejedelmi megjelenése” miatt ragadt rá ez a cím. De ez nem azt jelenti ,hogy a medvék és tigrisek ne lennének tiszteletre méltó megjelenésűek/ erősek.
2021. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a megjelenés miatt gondolnám. Pláne, hogy abban a korban, amikor elkezdtek hajózni Afrikába nagy divatja volt a galléroknak, azoknak a nagyoknak amiben bohócnak néz ki az ember, és csak a legfelső rétegnek, királyoknak volt ilyen gallérból a legnagyobb méret. Az oroszlánból a hírnek a hatalmas sörénye hasonlítható ezekhez az óriási gallérokhoz, amiket a királyok hordtak, szerintem lehet összefüggés. Bár ez csak az én logikám.
2021. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Az oroszlánból a hímnek*

Bocsi elírtam

2021. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak a megjelenése miatt tartják az állatok királyának. Az oroszlán az egész viselkedésével, a "fennhatósága" alá tartozó családjának együtt tartásával, védelmével, élő- és vadászterületének megvédésével, megóvásával olyan magas szinten foglalkozik, amire egyetlen más nagy ragadozó sem képes. Pontosan úgy viselkedik, mint egy király. Ha kell védelmez, megóv akár saját élete árán is, de ha szükséges, akkor elmarasztal, megbüntet. Mindezekre együttvéve más nagy ragadozó nem képes.
2021. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem csak a fejedelmi fellépése miatt, hanem azért, mert míg az oroszlán majdnem egész Európában és a Közel-Keleten is elterjedt volt, a medve nem annyira, és az oroszlán már nagyon hamar az ókori Közel-Keleten a királyi hatalom szimbóluma lett, és státusszimbólum is lett a tartása is.

A Tower is elsősorban pénzverde, meg ilyesmi, de a király által kapott vagy vásárolt egzotikus állatok állatkertje is volt, és csak emellett erőd. Szóval így lett az oroszlánból a királyok állata, az állatok királya. Ld. tokaji bor!

2021. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem tévedek, a Bibliában írja (több helyen is), hogy az oroszlán az állatok királya. Nyilván az volt a legfenségesebb állat, amit az ókori zsidók ismertek, és Jézust is hozzá hasonlították valamelyik példabeszédben. Tigrist, medvét nyilván nem láttak a régi zsidók. Aztán a Bibliából terjedt el és maradt fenn ez a koncepció.
2021. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
#6: Elizeus prófétát a kopaszsága miatt csúfolták az ifjak, és az Úr medvét küldött rájuk.
2021. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!