Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A csimpánz mennyire agresszív...

A csimpánz mennyire agresszív állat úgy általánosságban?

Figyelt kérdés

Úgy értem megtámadja ok nélkül az embereket, állatokat?

Mennyire könnyen képes súlyos sérüléseket okozni egy embernek?

Volt már halálos csimpánztámadás?



2021. okt. 3. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ok nélkül nem támad, de nyilván neki más az ok, mint amit te logikusnak gondolsz. Igen, tud halálos sebet okozni.
2021. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem se támad ok nélkül, ahogy az összes növényevő állat.
2021. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A csimpánz a látszat ellenére sokkal erősebb, mint egy ember, és többször fordult már elő, hogy otthon "házikedvencként" tartott csimpánz (látszólag ok nélkül) megtámadott és megölt ember(eke)t.

Olvastam pl. olyan esetről, ami valamikor a 60-as években történt Amerikában, hogy jóember felnevelt otthon egy csimpánz kölyköt, aki egyszer bekattant és a szomszéd család 2 v. 3 tizenéves gyerekére támadt (akikkel egyébként jól ismerték egymást) és addig tépte-harapta őket amíg elvéreztek - a majmot végül is a saját gazdája lőtte le, látva mi történt.

2021. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
A csimpánz mindenevő... Az egyik legagresszívabb főemlős. Ok nélkül nem támad emberre kisebb állatokra pl madár egér néha-néha rátámadt és megeszi. Ellenséges csapatokkal szoktak hàborúzni súlyos és halálos sebeket ejve egymáson. Ez persze nem túl gyakori.
2021. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Én egy olyan esetet ismerek, ahol háziállatként tartott csimpánz támadt rá egy nőre. Tavis csimpánz, Carla Nash, ha gondolod, keress rá (nagyon durva) :(
2021. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
5 voltam: Travis a csimpánz neve, elgépeltem
2021. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Ja,ez az a nő akinek letépte az arcát a csimpánz.

Ezek is csak vadállatok.Nincs olyan,hogy valami biztosan nem fog téged megtámadni,még sokszor egy háziállat is nagyon kiszámíthatatlan nem hogy egy vadállat..

Aki eddig ostoba módon az állatok mellé szegődött,hogy ő bizony majd velük él és megmutatja milyen jó dolog tarzannak állni szinte mind meghalt.

Gorilla,farkas,medve,oroszlán,tigris,semmi az égadta világon nem egy kabala,nem egy háziasított kisállat hogy csak úgy mellette lehessen tartózkodni,zaklatni lehessen vagy hosszútávon a nyomában lenni.

Felnevelheted,tele tömheted,hiheted azt,hogy ismered őt és sose fog bántani.Aztán bezúzza a koponyád,átharapja a torkod,csoportosan neked esnek és szét szednek,leszaggatják a végtagjaid,és csak egy rosszul értelmezett mozdulatért cserébe ott halsz meg amellett amiben addig bíztál,mert azthitted a természet játék.


NEM! Az állat mindig állat marad,és nem kér a tiktok népszerűségből,nem akar Buksi feliratú tálból enni mert vadászni született,nem akar kutyákkal és macskákkal lepacsizni mint öribari házikedvenc pajti,nem akar ostoba tv műsorokban szerepelni mint szelíditett vadállat,semmit az égadta világon nem akarnak,csak élni az életüket zavartalanul.


Ideje lenne tiszteletben tartani,legalábbis ha mindenkinek kedves az élete és az egészsége.

2021. okt. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Meglehetősen agresszív, bár általában nem a csapaton belül, hanem két szomszédos csoport között, vagy épp vadászat alkalmával. Megfogyeltek a szó szoros értelmében vett rajtaütő támadást is két csapat között, ahol a támadók elszeparáltak gyengébb hímeket, és csoportosan megölték. Az áldozatnak elharapták a csuklóit, néha a bokáit, szétverték a mellkasát, az arcát, és elharapták a torkát, a nemi szervét pedig letépték. Nem az egész csoportot akarták elpusztítani, 1-2 kiszemelt áldozat megölése után visszavonultak. Vadászat közben is hasonlóan hatékonyak, és garesszívak, kisebb majmokra vadásznak főképp. Amellett hogy harciasak, még értelmesek is. Stratégiát alkalmaznak mind támadás, mind vadászat közben.
2021. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!