Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Csak én vagyok szkeptikus...

Csak én vagyok szkeptikus ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy igen, tudom, hogy már a csapból is ez a fekete párduc téma folyik, ráadásul én közel is lakom Kiskunhalashoz, és nálunk a városban is téma ez az állat.


Szóval az a helyzet, hogy én szkeptikusan állok ehhez az állathoz, mert ugyan a kamerán jól kivehető, hogy egy fekete állat mozog a mezőn, viszont nekem inkább egy meghízott fekete kandúr cicának tűnik, mintsem egy karcsú, kecsesen mozgó párducnak.

Ráadásul erősíti a szkeptikusság érzetemet, hogy szinte semmilyen nyomot nem találtak a hatósági emberek néhány valami izén kívül, ami nekem nagyon nem tűnik mancsnyomoknak, sőt, semmilyen macskafélére hasonlító jelet nem látok a nyomban.

Harmadrészt egy nagyragadozóról beszélünk, amely viszonylag nagyobb testű állatokat (kecske, juh, kutya) ejt el. Viszont ha már egy hete az országban van, akkor miért nem hallunk széttépett háziállatokról? A sokkal kisebb testű aranysakállal kapcsolatban szinte mindig beszámol a helyi média, ha elkapnak egy-egy tyúkot vagy juhot, de ezzel a párduccal kapcsolatban semmi ilyesmi hírt nem hallok.



2021. dec. 16. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Inkább ezen csámcsogjon a sajtó..
2021. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Az nem párduc, hanem chupacabra.
2021. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem az a lényeg, hogy mi, hanem hogy covidos....mi más lenne....
2021. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Házimacska lesz az, még csak nem is fekete. Gyűrűzött a farka(cirmos), a testtartása is házimacskás, a feje is túl kicsi, és majdnem a hasáig ér az alacsony őszi vetés. A talált nyomok némelyikén meg látszódnak a karmok, tehát biztosan nem macskaféle.
2021. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1) Én nem tudom te mivel eteted a macskákat, ha szerinted az nagy kandúrnak néz ki, de egyértelműen látszik, hogy hatalmas, izmos, erős állat.


2) Találtak nyomot, voltak is róla képek, de azért nem egyszerű feladat. Mi nagyváros külrészén lakunk és állandóan tele a homokút vadállatok és kóbor háziállatok nyomaival, de elmossa az eső, szétszedi a szél, kicsit tű a szénakazalban feeling.


3) Simán lehet, hogy levadászott már kóbor háziállatot, ami senkinek sem tűnik fel, de az is lehet, hogy koplal, mert ha valójában fogságban tartották, akkor sosem vadászott még. Nekem csak egy teknősöm van, aki tőlem kapja a halat, és élőt el sem tudna kapni, mert esetlen és béna, nem ebbe született bele.


Szóval én el tudom képzelni, nem sok haszna lenne, ha kamuhír lenne. Lehet, hogy már árkon-bokron túl van, és rég elhagyta az országot, azért nincs semmi újdonság felőle.

2021. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös még hozzáfűzném, hogy el is mondták, hogy elhízottnak tűnik a mozgása alapján, ami simán meglehet hiszen valószínűleg illegális magántartásból szökött ki.

Szóval simán lehet hogy nem tud vadászni, és ha van tartaléka koplalással sokáig bírja.


Plusz eleve a természetben sem ennének minden nap, szóval nem pusztul el abba, ha egy hétig nem eszik.


A felvételen azért jól kivehető a tereptárgyak alapján, hogy még egy 10 kilós kandúrka se érne a nyomába...


Meg még annyit, hogy de a nyomok pont úgy néznek ki, amit ilyenkor találni lehet, és valószínűleg nálunk jobban hozzáértők dolgoznak az ügyön.


(Illetve milyen nagymacska kecses? Egyik sem kecses, lomha, nehéz, kényelmes járásuk van, ami maximum tiszteletet-parancsoló de nem kecses)


Nekem az egyetlenegy furcsaság az, hogy minden hétre jut egy elszökött egzotikus cicus... Dehát nincs összefüggés az esetek között, csak mégis, furcsa véletlen.

2021. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
Soros Gyuri bácsi az oka! Már nem csak embereket, de állatokat is betelepít, hogy tovább bomlasszon. A múltkor a szervált, most a fekete párducot. Ha nem javítjuk a határvédelmet dél felé, lassan elefántok tiporják le a tokaji szőlőt, zsiráfcsordák között kell szlalomozni a belvárosban, és zebrákra lépünk, ha nem figyelünk!
2021. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, hogy egy nagymacska nem minden nap ejt zsákmányt (feltéve, hogy egyáltalán tud vadászni), heti egy zsákmány elég neki több napra. Emellett nem csak háziállatok jöhetnek szób, hanem a környéken vannak vadon élö állatok: öz, nyúl, stb is, amiket végképp nem vesz észre senki, ha egy-egyet elkapna a párduc.
2021. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Tegnap közölték, hogy elejtett két kecskét, de nem tudta megenni. Feltehetőleg illegálisn tartotta a gazdája.
2021. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Amikor elöszőr láttam TV-ben azt hittem csak egy nagy testű kutya. Utána Face-n is láttam a videót amin látszot bizony hogy egy bizony párduc lesz. Majd befogják a szakemberek és elviszik egy állatkertbe. Valaki illegálisan tarthatta és most megszökött tőle.
2021. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!