Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért mondják azt ,hogy a...

Miért mondják azt ,hogy a farkasok nem támadnak emberre ha támadnak?

Figyelt kérdés

2021. dec. 23. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Na mesélj, mit hallottál?
2021. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

A természetvédők és a méregzöldek minden fórumon azt fújják hogy soha nem támad a farkas emberre.

Pedig elsősorban húsevők és mi pont ebből vagyunk.

Másodsorban én személy szerint úgy gondolom hogy nem véletlenül lett kiirtva szinte egész európában.


És egy kis adalék:


[link]


Ez több portálon is megjelent akkoriban.

2021. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy nem tamadnak emberre ... kerulik az embereket ... ergo a termeszetfilmeseken kivul foldi halando ritkan talalkozik farkassal ... ne felejtsuk el a farkasok falkaban elnek, szoval bajban lenne az ember ... de a farkas okos allat ... keruli a 'simaborut' :)
2021. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Alapjáraton minden vadállat kerüli az embert.


Viszont vannak helyzetek amikor támadnak mikor kölykeik vannak,esetleg az odú ,rejtekhelyhez közelébe megy az ember. Esetleg egy egy bátrabb példány akik kevésbé félnek az embertől.


Illetve régóta nem vadászott vagy nincs mit, ugye sokszor az élőhelyek szükülése,illetve zsákmány állatok kevés száma is kiválthatja,hogy emberekhez merészkednek a vadállatok. Netán könnyű célpontnak nézhetik az embert.

2021. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem hallottam olyan esetről, hogy nálunk vagy a környező országokban farkasok támadtak volna emberre, kutyatámadások annál gyakoribbak, pedig az nem is vadállat.
2021. dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
A vadállatok kerülik az embert, ez nem azt jelenti, hogy nincs olyan körülmény, amikor támad, de lényegesen kevesebb, mert amikor csak lehet már akkor elkerül mielőtt tudnád hogy van ott egy pl farkas. Messzebbről észre vesz, és elmegy. De ha kölykei vannak, és közel mész, akkor pl támad. Ez csak egy példa, más esetek is lehetnek amikor inkább támad, mintsem jóval előbb lelépne.
2021. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Ezeket a szépen hangzó közhelyeket egész addig lehet pufogtatni amíg szét nem kapnak valakit.


[link]

2021. dec. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te vagy a másik kérdés alól a Candice Berneres válaszoló, szóval ide is bemásolom a két linket, hogy hasonlítsd össze őket és vond le belőle, hogy tényleg annyira veszélyes-e a farkas.


[link]

[link]


A második link csak USA-ra vonatkozik, mert nem találtam világlistát belőle, így nézd!

2021. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha nem érzi magát/kökykeit/lakhelyét veszélyben, akkor nem valószínű, hogy támad. Legtöbbször csak akkor van ilyesfajta baleset, mikor az ember kezdeményez.
2021. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

#8

Én Taylor Mitchellt szoktam felhozni példának mivel ő elég népszerű volt ahhoz hogy nemzetközi hírportál is foglalkozzon az esettel.

Nem emlékszem Candice Berner esetére de mindjárt pótolom eme hiányosságomat.


Végig néztem a listákat és tény hogy kutyatámadásból csak az usa-ban több van mint farkastámadásból, de ezen listák alapján megkockáztatom hogy több kutyatámadás van mint egyéb vadonélő állat támadása.


Viszont én nem ez alapján vonok le következtetéseket.

Kutyából valószínűleg sokkal több van kedves kis bolygónkon mint farkasból hisz a farkas ez okán védett.

Kutyák megszokták az ember közelségét hisz mi háziasítottuk őket, míg a farkas természetes élőhelye az erdő, ahol meg mi fordulunk meg kevesebbszer.

Ebből én azt a következtetést vonom le hogy 10 millió emberek közt élő kutya emberre támadásának az esélye sokkal nagyobb mint 1 millió erdőkben élő farkasé. A számok természetesen csak hasra ütöttek, csak a mennyiségi eltérést szimbolizálja.

Ha ugyanannyi farkas élne a közelünkben mint kutya akkor valószínűleg a támadások is gyakoribbak lennének.

Mondom ezt annak dacára hogy én 4 évesen átéltem és túléltem egy németjuhász kutya támadását. Itt ott varrni kellett, egy fogam elveszett, fejem betört, lett pár lila foltom és kb három évig becartam ha kutyaugatást halottam.

2021. dec. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!