Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért pont a ragadozók ilyen...

Miért pont a ragadozók ilyen hihetetlenül cukik?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=0UhVwaPfhHM


Pl. itt ez a medve, ami valószínűleg azért nyúl be, mert enni akar. Ha pedig megsimogatnánk, akkor tőből kitépni a karunk. Mégis annyira aranyos.

De ez így van majdnem az összes ragadozó állattal.

Ez miért alakult így az embernél, hogy sok ragadozót találunk cukiságnak?



2022. jan. 4. 22:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*kitépné
2022. jan. 4. 22:35
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért találod "cukiságnak", mert nem találkozol vele. Én egy kicsit sem tartom cukinak. Szépnek találom, fenségesnek és az ereimben meghűl a vér már a videó láttán is.


A felnőtt oroszlánokat sem találom cukinak. Őket is gyönyörűnek látom inkább, erősnek, stb. A kölyök oroszlánok valóban nagyon bájosak.


Szerintem ez már a modern, természetből kiszakadt ember elmebaja, hogy minden állatot aranyosnak talál.

2022. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem találok minden állatot cukinak. De a medvéket, oroszlánokat és tigriseket pl. annak tartom.
2022. jan. 4. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Az a te bajod, ne haragudj. :) Egyszer kerülnél olyan helyzetbe, hogy közel kerülnél egy ilyen állathoz és utána garantálom, hogy nem találnád cukinak.
2022. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szeretnék közel kerülni hozzájuk. Talán majd egyszer eljutok oda. :)

Egyébként vannak emberek, akik közel vannak hozzájuk és semmi bajuk sincs, pl. a lion whisperer youtube csatorna, egy csomó ragadozó vadállattal foglalkozik, vagy a Florida wildest a nevelt alligátoraival, akikkel együtt úszik.

Nyilván egy random találkozás veszélyes és halálos. De van egy csomó szakértő, akik közel mennek hozzájuk vagy azért, mert nevelték őket vagy azért, mert jól ismerik az adott fajt és tudják mit szabad és mit nem.


Szerintem te félreérted azt, hogy cukinak tartom őket. Tudom, hogy top ragadozók és könnyen meg tudnak ölni egy embert, engem is. Nem azért tartom őket cukinak, mert nem veszélyesek. Mármint a cukiságot és veszélyességet össze lehet egyeztetni.


Meg amúgy rengeteg olyan állat van, amit cukinak tartanak, de egyáltalán nem viselkednek úgy. Pl. pingvinek, amiket mindenki cukiz, pedig a valóságban szétcsipkednek. Csak abba még senki nem halt bele. :D

2022. jan. 4. 23:01
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Azzal ugye tisztában vagy, hogy ez az ízlések és pofonok kategória. Szerintem egy ló ezerszer arányosabb mint egy macska, de ez teljesen szubjektív dolog. Persze, a tigriseket is cukinak tartom, de csak azért mert nem jött még velem szemben a dzsungelben.

A vadállatok meg általánosságban jobban vonzzák az embereket, mert nem olyan elérhető mint egy kutya, úgymond "kuriózum", nem hétköznapi (amit a legtöbb ember szeret).

2022. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Bruh.


Gyönyörűnek találom. De így este már kicsit félek a videótól is :D

Tudtommal a jegesmedve az egyetlen olyan medve ami tápláléknak tekinti az embert is és vadászik rá.

2022. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha a ragadozó kölykökre gondolsz, azokról konkrétan olvastam, hogy azért olyan cukik, mert ráérnek lassan fejlődni. A szüleik közelében biztonságban vannak, és nem kell SOS gyorsasággal megtanulniuk járni, majd futni, mint a növényevők kölykeinek, amiknek az élete múlik ezeken.
2022. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 oOGaborOo válasza:
50%
A ragadozóknak elől van a szeme, mint az embernek, a zsákmányállatoknak oldalt. Talán ez is lehet egy szempont.
2022. jan. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem, az a maci nem azért nyúlkál, mert "nasit akar", hanem kiváncsi, mert nem tudja a kamerát hova tenni az elméjében. A macska is mindenhova benyúlkál a mancsával.
2022. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!