Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Furcsán nagy méretű vadállat...

Furcsán nagy méretű vadállat nyomát fotóztam a hóban a telkemen. Melyik állaté lehet?

Figyelt kérdés

Dunántúlon a napokban észleltem vad lábnyomot. Errefelé a vadászok szerint sok a sakál, néhányszor én is láttam már. De nekem gyanús, h vajon ilyen nagy volna a lábnyoma...? Esetleg borz? Róka? Farkas tudtommal nagyon kevés létezik, főleg nem emberlakta részen. Falu, ligetes, erdős, mezős terület, a kerítésem át tudják ugrani, a róka meg ugye képes lyukat ásni és a kerítés alatt átkúszni.


Ja, és nyestkutyát is észleltem már itt. Esetleg azé lehet a lábnyom? Mindjárt mutatok fotót.


Sajnos nem vagyok tisztában se a vadak lábnyom alakjával, se méretével, viszont laikus lévén is kicsit meg vagyok lepődve: hogy lehetséges:


kb tíz és fél centis lábnyom?? (Úgy értve, hogy a "csukló résztől" a távolabbi karmai végéig kb tíz és fél centit mértem a hó nyomban.)


Nem túl nagy ez?? Vagy csak lépdeléskor csúsztathatta lépéseit a vad, és kissé elnyúlhatott a tappancs nyoma a hóban?


A fotómat két példányban mutatom, az elsőn csak ügyetlenül tudtam egér által körberajzolni a lábnyomot, csak azért mutatom az első fotót, hogy akinek esetleg nem állna rá az eredeti fotón a szeme a nyomra, kb hogyan néz ki.


A második fotó meg az eredeti:


[link]

[link]


Normális válaszokat, légyszi. Ne megint jetizzenek a trollok, meg medvézzenek, stb.

Megköszönném a normális reakciókat, lehetőleg hozzáértőktől, vagy legalább is tapasztaltaktól. Vagy aki legalább elméletben hobbijának tekinti a témát.



2022. jan. 14. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
95%

Annyit megjegyeznék, hogy medvét bizony láttak már nálunk, legutóbb tudtommal a Börzsönyben, az északi határ környékén.

[link]

2022. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
32%
Én starvasra tippelnék. Mondjuk rakhatnál föl több lábnyomról képet.
2022. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
19%
mátranováki fanyűvő
2022. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
15%
Tenyér lenyomat némi művészi kiegészítéssel.
2022. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

Tudjátok mire gondoltam hirtelen most? Lehetséges, hogy ez netán lábnyomPÁR, közvetlenül egymás mellett?? Ennyire ne mlehet hatalmas egy db lábnyom errefelé... Pedig ez állaté.


Az is fura, hogy mögötte nincs lábnyom, vagyis ott több a szárazlevél, meg keszekusza nyomok a hóban. Utána meg melléképület van, ott nincs hó. Tényleg olyan egy icipicit, mintha rajzolták volan a hóba -ha a lábnyom magányosságából indulnék ki-, de hát nem tudom, ki a fene tréfálna meg errefelé ilyesmivel és minek.

2022. jan. 14. 22:27
 16/75 A kérdező kommentje:

A hozzászólónak üzenem: se a Bakonyról, se a Kisalfoldről nem hallottam még, h medvét észleltek volna. Eléggé alacsony területek.


Szarvast említ valaki, nos, igen, egyszer láttam őzet, vagy szarvast (mesziről nem tudom, melyik volt, de eléggé magas állat volt), de annak minta patája volna, nem? Egész más.


A sakált látom esélyesnek, de annak se tíz centis a tappancsa, ha jól tudom(?)

2022. jan. 14. 22:31
 17/75 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy valaki részegen ment haza és eltaknyolt, az ő tenyérnyoma kapirgálással kiegészítve.
2022. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
35%

Tudtommal a medve tud úszni, nekem is medve lányomnak tűnik.

[link]

2022. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
7%
Dunántúlon melyik település? Vagy mihez közel?
2022. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
92%

17

Bizony, szerintem is tenyér nyoma, a nyom alja (azaz a jobb oldal felé eső rész) teljesen tenyérre vall, ill. most nézem, hogy mintha felfele egy hüvelykujj nyoma lenne kivehető.

2022. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!