Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Furcsán nagy méretű vadállat...

Furcsán nagy méretű vadállat nyomát fotóztam a hóban a telkemen. Melyik állaté lehet?

Figyelt kérdés

Dunántúlon a napokban észleltem vad lábnyomot. Errefelé a vadászok szerint sok a sakál, néhányszor én is láttam már. De nekem gyanús, h vajon ilyen nagy volna a lábnyoma...? Esetleg borz? Róka? Farkas tudtommal nagyon kevés létezik, főleg nem emberlakta részen. Falu, ligetes, erdős, mezős terület, a kerítésem át tudják ugrani, a róka meg ugye képes lyukat ásni és a kerítés alatt átkúszni.


Ja, és nyestkutyát is észleltem már itt. Esetleg azé lehet a lábnyom? Mindjárt mutatok fotót.


Sajnos nem vagyok tisztában se a vadak lábnyom alakjával, se méretével, viszont laikus lévén is kicsit meg vagyok lepődve: hogy lehetséges:


kb tíz és fél centis lábnyom?? (Úgy értve, hogy a "csukló résztől" a távolabbi karmai végéig kb tíz és fél centit mértem a hó nyomban.)


Nem túl nagy ez?? Vagy csak lépdeléskor csúsztathatta lépéseit a vad, és kissé elnyúlhatott a tappancs nyoma a hóban?


A fotómat két példányban mutatom, az elsőn csak ügyetlenül tudtam egér által körberajzolni a lábnyomot, csak azért mutatom az első fotót, hogy akinek esetleg nem állna rá az eredeti fotón a szeme a nyomra, kb hogyan néz ki.


A második fotó meg az eredeti:


[link]

[link]


Normális válaszokat, légyszi. Ne megint jetizzenek a trollok, meg medvézzenek, stb.

Megköszönném a normális reakciókat, lehetőleg hozzáértőktől, vagy legalább is tapasztaltaktól. Vagy aki legalább elméletben hobbijának tekinti a témát.



2022. jan. 14. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:

23:15-ös, evvel te is kizártad a medvét:

"csak az ember közelségét nem igazán komálja"

2022. jan. 14. 23:17
 42/75 A kérdező kommentje:

ÖSSZEFOGLALÁSKÉPP:


Egyébként a magam részéről a kérdésem nagyjából negyedik oldalán (kb a harmincas hozzászólások körül) végigfejtettem a tippjeimeit netes fotókkal, összehasonlításokkal, és lábméretnek utánajárással, mert közben mancsfotókat és hónyomokat néztem a neten.


Szóval szerintem vagy borz, esetleg mókus tappancsPÁR. Közvetlen egymás melletti láb pár. (mindkét állatot láttam illetve látták ár itt a telkeken.)


De ha valaki meg tud győzni kultúrált módon, hogy más, akkor írhat.

2022. jan. 14. 23:20
 43/75 anonim ***** válasza:
9%
CSAK egy jöhet szóba: vaddisznó. Rengeteg van nálunk is, baleseteket okoznak, kicsi, nagy, óriási nagy. Vadásszák, de hiába. Ne törődj a trollokkal.
2022. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
68%
Tudod, minek a nyoma ez? Kutya, mégpedig kaukázusi juhászkutya. Jó nagy, ráadásul hóban járt. Egyébként tegyél mellé egy gyufaskatyuját, hogy lássuk a méretarányokat.
2022. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
100%
#45 hát ez minden csak nem vaddisznólábnyom...
2022. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
83%

Tehát a mókus páros lábbal ott földet ért, majd további nyom nélkül kilőtt (a világűrbe).


Sem előtte sem utána nem produkált nyomot.


Akkor ebből kiindulva jöhet a második felvonás, hogy tudományos vizsgálatoknak vessük alá a hazánkban fellelhető mókusok közlekedési és fiziológiás tulajdonságait.

Nem és kor szerint.


Ki kezdi?


Kérdező?

2022. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:

Előző, veled lehet kultúráltan beszélgetni, úgy tűnik, ezért megkérdezlek, a borzot (és mókust) miért zárod ki? Nézd meg 30-40. körül a hozzászólásaimon a weboldalakról a hó-nyom (és mancs) fotókat.


TAPPANCS PÁR lehet viszont az én fotóm. Összehasonlítva döbbenetes a párhuzam, mókusnál is eléggé, de főleg borz esetén.


Egyébként köszi az ötletet, mert én a vaddisznót se zárnám ki.


Tehát szerintem borz, vagy mókus, vagy vaddisznó, és legesélyeseben ezek közül borzot vélek.

2022. jan. 14. 23:32
 48/75 A kérdező kommentje:
23:27-nek írtam az előző soraimat.
2022. jan. 14. 23:32
 49/75 anonim ***** válasza:
59%

Aha, mókus tízcentis tappancspárral

Ez eddig a kedvenc tippem 😄

2022. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:

23:30-nak üzi: mondom, tíz és fél centis a "csuklótól" a legtávolabbi karmokig.


Ismétlem: tappancsPÁR lehet az én fotóm, és


b o r z o t

vélek leginkább, esetleg mókus, és valaki említette a vaddisznót, de a vaddisznólábat és hónyomot még nem csekkoltam a neten.

2022. jan. 14. 23:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!