Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Furcsán nagy méretű vadállat...

Furcsán nagy méretű vadállat nyomát fotóztam a hóban a telkemen. Melyik állaté lehet?

Figyelt kérdés

Dunántúlon a napokban észleltem vad lábnyomot. Errefelé a vadászok szerint sok a sakál, néhányszor én is láttam már. De nekem gyanús, h vajon ilyen nagy volna a lábnyoma...? Esetleg borz? Róka? Farkas tudtommal nagyon kevés létezik, főleg nem emberlakta részen. Falu, ligetes, erdős, mezős terület, a kerítésem át tudják ugrani, a róka meg ugye képes lyukat ásni és a kerítés alatt átkúszni.


Ja, és nyestkutyát is észleltem már itt. Esetleg azé lehet a lábnyom? Mindjárt mutatok fotót.


Sajnos nem vagyok tisztában se a vadak lábnyom alakjával, se méretével, viszont laikus lévén is kicsit meg vagyok lepődve: hogy lehetséges:


kb tíz és fél centis lábnyom?? (Úgy értve, hogy a "csukló résztől" a távolabbi karmai végéig kb tíz és fél centit mértem a hó nyomban.)


Nem túl nagy ez?? Vagy csak lépdeléskor csúsztathatta lépéseit a vad, és kissé elnyúlhatott a tappancs nyoma a hóban?


A fotómat két példányban mutatom, az elsőn csak ügyetlenül tudtam egér által körberajzolni a lábnyomot, csak azért mutatom az első fotót, hogy akinek esetleg nem állna rá az eredeti fotón a szeme a nyomra, kb hogyan néz ki.


A második fotó meg az eredeti:


[link]

[link]


Normális válaszokat, légyszi. Ne megint jetizzenek a trollok, meg medvézzenek, stb.

Megköszönném a normális reakciókat, lehetőleg hozzáértőktől, vagy legalább is tapasztaltaktól. Vagy aki legalább elméletben hobbijának tekinti a témát.



2022. jan. 14. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:

23:34-nek:

- Mókus mancs:

[link]

[link]

2022. jan. 14. 23:35
 52/75 anonim ***** válasza:
2022. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 A kérdező kommentje:
2022. jan. 14. 23:37
 54/75 A kérdező kommentje:

"Tehát a mókus páros lábbal ott földet ért, majd további nyom nélkül kilőtt (a világűrbe).

Sem előtte sem utána nem produkált nyomot."


Tessék figyelni, mit írok, ha nem figyelsz, ne reagálj, ilyen egyszerű. :)


Szóval, mint említettem már itt: a lábnyom(pár) mögött száraz falevelek a hóba nyomva, valamint vegyes nyom, én si járkáltam MÖGÖTTE.

UTÁNA meg, mint írtam, gazdasági épület, ahol nincs hó.

2022. jan. 14. 23:40
 55/75 anonim ***** válasza:
28%

Na mit is látunk a képen sporttársak? Segítek:

- előre álló ujjak, rövid körmök, szóval nem patás (vaddisznó, őz, szarvas stb. kilőve);

- nem 10.5 cm a képen látható szármaradványok alapján, max. 4-6 cm.

Na melyik állat? Most megyek szundizni, de holnap megmondom :)

2022. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 A kérdező kommentje:

23:44, így van, az első kommentjeim egyikében említettem, h patás nem lehet, csak nem gondoltam végig a vaddisznó esetét, amit említett valaki.


Már rég


B O R Z


mellett voksolok, esetleg mókus.

30-40. hozzászólások között az enyémekben linkeltem webről mancsfotókat és hónyomfotókat.


Az én fotómról meg időközben rájöttem, többször említettem:


láb PÁR lehet. (Mancs pár.)

2022. jan. 14. 23:47
 57/75 A kérdező kommentje:

De miért nem 10 centis?? A szármaradványok miatt? Kérem szépen kifejtésed erről- Máskor is lehet. :)

Nekem még mindig 10 centis láb PÁRnak tűnik.


És BORZnak.


(Feltételezem h macskára, vagy kutyára gondolsz, 23:44, de itt elég sok a borz is!)

2022. jan. 14. 23:49
 58/75 anonim ***** válasza:
61%

[link]

Így néz ki a mókus nyoma.

Szerinted mekkorának kéne lennie annak a nyomorult mókusnak, hogy 10 centis tappancsnyomot hagyjon?

2022. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 A kérdező kommentje:

23:44-hez még annyit reagálok, hogy engedi sejtetni számomra, hogy netán a szármaradványok abba zavarnak be, hogy közvetlenül a mellső lábpár van a hóban, és rögtön mögötte a hátsó lábpár és ezért látszik egyben azaz tíz centisnek,

miközben netalántán valójában négy darab 5 centi körüli tappancs volna a fotón?

LEHETSÉGES akár ez is, mondasz valamit...

2022. jan. 14. 23:55
 60/75 A kérdező kommentje:

23:51 -nek: ha fut, akkor kicsinek látszik a mókus lábnyoma, viszont nézd meg az izmos, nagy hátsó tappancsait:


[link]


HA ÜL, akkor lehet akár tíz centis a hátsó mókusláb. A gazdasági épületem előtt leülhetett mókus, hogy rugaszkodjon, mert az épületnél akadályok aannak.


De már rég a

B O R Z

nálam a legesélyesebb, ha feltételezzük, hogy lábPÁR nyomát fotóztam.


Esetleg a 23:44-esnek lehet még igaza, hogy netán 4 db tappancs van a fotómon valójában...

2022. jan. 14. 23:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!