Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ez milyen ragadozó lehetett?...

Ez milyen ragadozó lehetett? Róka, nyest vagy macska ?

Figyelt kérdés

Találtam egy vadkacsát aminek a feje, a nyaka és félig a mell része hiányzik. A teste és a szárnyai békén vannak hagyva.

Róka és nyest egyaránt gyakori nálunk, de sok a vadászó macska is. Milyen állatra jellemző ez a lefejezés és utána a zsákmány otthagyása ?



2022. febr. 2. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Leginkabb roka ezek kozul. De akar kutya is lehetett, amikor berepult egy tyuk az udvarba, a kutya hasonloan elintezte, a mellet elfogyasztotta es a nyakat is megragta. Comb meg a szarny nem erdekelte.

Egy macska nem tud ennyit enni egyszerre. Nyesttel volt dolgunk de az csak megolte a baromfit.

2022. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kacsa nagy része megvan hagyva szóval igazából alig evett belőle valamit a kérdéses ragadozó.

Egyébként feltűnt, hogy a kutyám éjjel nagyon ugat valamit, de túl nagy jelentőséget akkor ennek nem tulajdonítottam, nem néztem körül mi a helyzet. És másnap a kertünktől pár méterre találtam a megcsócsált kacsát.

2022. febr. 2. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet evett volna belole tobbet is, csak a kutya megzavarta.
2022. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kóborkutya inkább.

Macska....a miénk egérnél nagyobbat nem tud fogni, megmenni meg túl finnyás.

2022. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyestre nagyon jellemző a mészárlás.Pl. egy tyúkokkal teli helyre addig jár vissza míg az összeset ki nem nyírja.Jellemző hogy lefejezi őket,és otthagyja a tetemet.Élvezetből csinálja.

Nálunk is vannak nyestek, a környéken a kutyák éjjelente folyamatosan ugatnak.Valószínű azt, de persze közbe lehet hogy macskát,vagy patkányt,egeret.De a nyest pontosan tudja mik a kutya határai területileg.Hisz ez az ő területe is egyben.És pontosan tudja meddig mehet el,vagy hol közlekedhet.És képes a kutya orra előtt sétálgatni ,ott ahol már nem fér hozzá a kutya..csak hogy még jobban az idegeire menjen.Jópofa, aranyos kis állatok, de mellett igazi kis rohadékok!

2022. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre én is nyestre tippelnék, annak a "módszere" hogy a fejnél kezdi a fogyasztást, s a zsákmány nagy részét otthagyja. Mészárosok, ha beszabadul valahova akkor a lehető legtöbb állatot megöli.

A róka inkább elviszi a zsákmányt, azzal együtt menekül csak akkor ereszti ha nagyon muszáj neki az eliszkoláshoz (pl. nem férne másképpen át a kerítésen, vagy nagyon lelassítja a zsákmány cipelése és futnia kell). Nyugodt helyen kezd bele a fogyasztásába, elrejti a maradékot és másnap is visszajár rá ha nem tudta egyben megenni.

A macska nem tud elejteni egy kifejlett vadkacsát

2022. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!