Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek milyen előnye...

Szerintetek milyen előnye lenne ha a vaddisznó vagy bármely agyaras vadállat a hátsóján is hordana egy behúzható agyart?

Figyelt kérdés

Az agyar működési elve hasonló lenne, mint a macskaféléknél a behúzható karom.


Nem vagyok troll csak mostanában ezen elmélkedtem, hogyha hátul is lenne egy behúzható agyara pl. Egy vaddisznónak akkor a hátsóját is tudná védeni anélkül, hogy meg kéne fordulnia. Tudom vicces kérdés 😄, pláne egy elefántnál a behúzható agyar Mission Impossible lenne anatomiailag.



2022. ápr. 5. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az evolúció nem véletlenül nem alakított ki ilyet. Inkább hátrány lenne.
2022. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha "tüskének fogjuk fel" az agyarakat, akkor vannak/voltak olyan állatok, amelyeken több "tüske" jellegű képződmény van.
2022. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Kb olyan lenne, mintha neked elől is lenne segglyukad, meg hátul is. És akkor nem kellene forgolódnod szaráskor sem.
2022. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es én is erre gondoltam. Mert tüskés állatoknál hátul is van bőven tüske és pl. a tüskés ördögnek is van a hátsóján is tüske és némelyik tüskéje tök úgy néz ki mint az agyar bár azt az oldalán hordja.
2022. ápr. 5. 15:55
 5/17 A kérdező kommentje:
És dinoszauruszok között is volt ilyen fajta aminek hátul is volt tüskéje.
2022. ápr. 5. 15:55
 6/17 A kérdező kommentje:

3-as figyelmenkívül hagyom a taplosagod.


Nem seglyukat irtam. Hanem hatsot. Az lehet a hatsoja folotti resz vagy az ulogumoja egy bizonyos reszen is vagy a farkan.


Es a dinoszauruszoknal agyarmeretu sot nagyobb tusket is hordtak a hatsojukon. Ez volt az elgondolkodas targya, hogy a ma elo agyaras allatoknak vajon milyen elonye szarmazna belole. Persze hatrany is boven. De arra voltam kivancsi hogy vedelmi celokon kivul, mint pl. A hatsojaval is tudna turni a foldet vagy teruletet jelolni es stb.

2022. ápr. 5. 15:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyi előnye lenne, hogy nehezebb lenne hátulról megtámadni.


De védekezésnél inkább az agyarait használná, mert azokkal jobban tud célozni. A hátsó tüskével max ráfarolni tud a ragadozóra, de az attól függetlenül egy vakfolt, egy végtelenebb terület, amit nem szívesen kínálna fel egy ragadozónak.

2022. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Vaddisznónál semmi értelme, mivel a lendülete+tömege az amivel sérülést tud okozni, hátrafele meg valószínűleg elég lassan fut :D

Patásoknál talán-talán (mivel a ragadozók többnyire a hátsó lábuknál ragadják meg, rántják le a földre és utána fojtják meg). Viszont ha annyira előnyös lenne akkor az evolúció már ránövesztette volna. Ha a patáján van annak túl sok haszna nincs (így is rúg hátrafelé, ami elég "kemény" mindegy hogy van-e rajta köröm/agyar vagy sem). Anatómiailag meg nem "kivitelezhető" hogy az izomszövetből csak úgy körmök nőjenek ki, vagy a gerinc ki-be húzható tüskékbe végződjön.

2022. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Az evolúció nem növeszt semmilyen hasznos dolgot. Az evolúció szelektál: néha születik egy olyan utód, ami kicsit más, mint a többi. Mondjuk fehér színű, vagy csak hosszabb a lába.


Aztán jön az élet: a fehér állat nem tud elbújni, így hamar elesik - nem örökíti a génjeit. A hosszabb lábú állat meg vagy gyorsabb a társainál, vagy épp belebotlik a saját lábaiba.

2022. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
#9 képletesen értettem, hogy "növeszti az evolúció", csak nem akartam cizellálni. Pont úgy működik ahogy leírtad, a DNS másolása sosem tökéletes, csúsznak be hibák, amik vagy kijavítódnak, vagy mutációt okoznak. A mutáns, kismértékben eltérő tulajdonság vagy káros (sőt az esetek többségében életképtelen utódot eredményezne, nem véletlenül van az állatvilágban is annyi spontán - sokszor "észrevétlen" - vetélés), vagy a nagyon ritka esetekben előnyös és az "viszi tovább az evolúció". Ha a mutáció előnyös, vagy éppen nagyon előnyös akkor ha máshol is előfordul (a nagy számok törvénye alapján) akkor domináns tulajdonsággá válik és fokozatosan generációs sokaságán át kiszorítja a többi egyedet.
2022. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!